Férfi felnőtt: kettőből kettő Ausztria ellen

2016.04.16. 19:56 |

Bécsben a „sógorok” megerősített keretét is legyőzte férfi felnőttválogatottunk az egy nappal korábbi, Tüskecsarnokban aratott sikert követően.

Hazai pályán lényegesen megerősített kerettel állt ki az osztrák válogatott, többek közt olyan kaliberű légiósok csatlakoztak, mint – a mai napon ugyan csupán cserekapus – Bernard Starkbaum, Raphael Herburger vagy a kapitány Brian Lebler, illetve a keret vezetőedzőjével, Daniel Ratushnyval is egészült ki a stáb. Ezzel szemben nálunk fiatalok váltották Saraueréket.

A kapuban Rajna Miklós kezdett és már az első perctől bőven akadt dolga, nem meglepő módon rögtön nekünk esett a házigazda a tegnapi kiütéses meccs után. A folytatásban sem sokat segített a helyzeten a négy kiállításunk, amely alatt volt egypercnyi kettős emberhátrányunk is. A speciális egységeknek és különösen Rajna olykor bravúros védéseinek köszönhetően gól nélküli döntetlennel zártuk az első harmadot, de tény, hogy Kickertnek nem sok dolga akadt az osztrák kapuban.

A második játékrészt már sokkal aktívabban kezdtük, sorra alakultak ki a helyzetek az osztrák kapu előtt, a befejezés viszont nem volt az igazi. A tegnapi találkozóhoz hasonlóan ezúttal is feleztek a kapusaink, így a 31. perctől Bálizs Bence jutott lehetőséghez. Az első emberfórunkra a 35. percig kellett várni, majd a harmad végén Terbócs ült ki a büntetőpadra. Maradt a 0-0 a második szünetre is.

Hátrányban kezdtük a harmadik húsz percet az áthúzódó büntetés miatt, amit ugyan kivédekezett válogatottunk, de a következő percben – egyenlő létszámnál – vezetést szerzett Ausztria. A ’97-es születésű Haudum tört be Bálizs kapuja elé a szintén ’97-es Stipsicz Bence mellett, majd kiváló pontossággal lőtt a rövid felsőbe. Nem sokkal később jött viszont a válasz magyar oldalról is, Csányi adott kiváló fonákpasszt a kéken álló Orbán Attilának, ő lőtt, Sárpátki zavart a kapu előtt és máris visszaállt a döntetlen. A közvetlen folytatásban egymást érték az osztrák szabálytalanságok, így jelentős időt játszhattunk emberfórban, sőt, kettős előnyben is, de Kickert legtöbbször kipattanó nélkül védett. Nem lehetett átjuttatni rajta a korongot, ahogy Bálizson sem, amikor a harmad második felébe lépve Nagy Krisztián kiállítása révén kellett két percig létszámkülönbségnél védekezni. Aztán két és fél perccel a dudaszó előtt Galló Vilmos került helyzetbe az osztrák harmad közepén, Kickert ezúttal rossz ütemben szúrt ki a bárddal, Vili kikerülte és a mamut fölé pöckölte a korongot, ami végül áttáncolt a gólvonalon. Egy perccel később hozta le kapusát Daniel Ratushny, de együttese alig-alig tudott támadást építeni, sőt, a korong sem maradt hosszú idei a harmadunkban. Huszonegy másodperccel a vége előtt Nagy Gergó szabadított fel Bálizs kapujának előteréből úgy, hogy a korong egyenesen az osztrák gólvonal közepén csúszott át.

A találkozó végén megérdemelten kapta meg a legjobb játékosnak járó címet a házigazdák kapusa, illetve Nagy Gergő a magyar oldalról, aki egy góllal és +2-es mutatóval zárt.

A KERET

Kapusok (4): BÁLIZS Bence (MAC Budapest), HETÉNYI Zoltán, RAJNA Miklós (Fehérvár AV19), VAY Ádám (Debreceni HK)

Bekkek (13): DUDÁS Jesse, GŐZ Balázs, SAGERT Kalvin, (DVTK), GARÁT Zsombor, MESTYÁN István, POZSGAI Tamás, STIPSICZ Bence (MAC), KISS Dániel (UTE), ORBÁN Attila, SZIRÁNYI Bence, VARGA Arnold, WEHRS Kevin (Fehérvár), VAS Márton (Fassa, olasz)

Csatárok (22): BANHAM Frank, BARTALIS István, BENK András, KOVÁCS Csaba, KÓGER Dániel, NAGY Gergő, REISZ Áron, SARAUER Andrew, SÁRPÁTKI Tamás, SIKORCIN Ladislav (Fehérvár), CSÁNYI Karol (UTE), ERDÉLY Csanád (Sioux Falls, amerikai), GALLÓ Vilmos (Linköping, svéd), HÁRI János (Leksand, svéd), KÖNCZEI Áron (Debrecen), MAGOSI Bálint (Briancon, francia), NAGY Krisztián, TERBÓCS István (MAC), SEBŐK Balázs (KalPa, finn), SOFRON István (Klagenfurt osztrák), SOMOGYI Balázs (DVTK), VAS János (Slavia Praha, cseh)

JEGYEK

A Szlovénia és Kazahsztán elleni mérkőzésekre 1990 és 4990 forint közötti áron még lehet jegyeket vásárolni a Ticketpro és az IBUSZ irodáiban és az Interneten.