Zárásnak győzelem Japán ellen

2014.04.26. 05:23 |

Szétlövéssel 5-4-re győzött Japán ellen a magyar felnőtt férfiválogatott a Gojangban rendezett Divízió 1/A világbajnokság zárónapján. A miénk után Ausztria-Szlovénia rangadó következett a feljutásért, este pedig a Dél-Korea--Ukrajna mérkőzés zárta a vb-t.

A zárónapra összedrótoztak mindenkit, Hári János, Mihály Árpád és az Ausztria ellen kényszerből pihentetett Vas János is vállalta a játékot Japán ellen, amely úgy indult a csatába, hogy rendes játékidős győzelemmel biztosan feljut az A-csoportba, ahol 2004-ben szerepelt legutóbb.

Pontosan ennek szellemében kezdtek a fekete mezesek, megsorozták az ötödik meccsünkön is kezdő Hetényi Zoltán kapuját, aki rettentő peches találatot kapott: a Szaito Takesi által a bal oldali bulikör alsó végétől, takarásból eleresztett lövés Hete válláról pattant a kapuba...

Ezután két emberhátrányt is kivédekeztünk, majd Vas Márton olyan nyílegyenes passzt adott Sofron Istvánnak, hogy csak na, és Sofi egy köténygóllal be is fejezte a támadást, így 1-1-gyel, ráadásul 1:54-nyi emberfórral indulhatott a második harmad...

...és azt a fórt be is ütötte Bartalis István, miközben a jégre esett a kapuelőtérben. Azonban a második szünetben is döntetlenre álltunk, mert miután visszavettük a vezetést és továbbra is támadtunk, de egy hátsó lövés a saját emberünk korcsolyájáról pattant ki, és a kontra végén Nisivaki Maszahito kilőtte a bal felsőt.

Ráadásként jött Magosi Bálint kiállítása, ami ugyan éppen lejárt már, de még nem rendeződtünk, amikor Kudzsi Suhej is megtalálta a háló bal oldalát a kilátásában takart Hetényi mellett. Ám legalább ismét utolértük az ellenfelet, amikor Bartalis, Hári, Sofron útvonalon járt a korong az alapvonal környékén és 20-asunk a második gólját is betette köténybe.

A harmadik harmadban is támadásban maradtunk, néha öt az öt ellen is felálltunk, a japán kezdőkapus, Fukufudzsi Jutaka bele is sérült a terhelésbe, és bejött a helyére Nariszava Juta. Pillanatokkal később viszont a túloldalon akadt érdekesség, hiszen 50:03-nál büntetőhöz jutott Japán, miután Takahasi Szejdzsi ellen hátulról szabálytalankodtak - a sértett lövését azonban Hetényi megfogta.

Viszont így sem úsztuk meg, mert a hajrába fordulva Ueno Hiroki egyedül maradt a jobb oldalon és háborítatlanul törhetett középre, ahol becsúsztatta a korongot Hetényi lábai között. Ám nem adtuk fel még ekkor sem, Hetényi lement és 76 másodperccel a vége előtt egyenlítettünk, 4-4!

A hosszabbításban 18 másodperccel a vége előtt még ránkfújtak egy hátrányt rossz cseréért, amit Hetényivel az élen kivédekeztük, így jöhetett a szétlövés. Japán kezdte a sort, Kudzsi betalált, Hári viszont kihagyta; majd Ueno is, ellenben Vas Marci belőtte; Tanaka is elrontotta (majd hatalmasat esett), majd Sofi is, sajnos. A pluszkörben Vas Marci kezdett és talált, viszont Obara is. A második körben megint Vas Marci kezdett és megint talált, Kudzsi azonban elcsúszott útközben - és így nyertünk.