Nagy pofon(oka)t kaptunk

2014.04.21. 09:33 |

Vereséggel folytatódott a magyar felnőtt férfiválogatott számára a Divízió 1/A világbajnokság Gojangban: a mieink 3-0-ra veszítettek Ukrajna ellen. Kedden szünnap lesz, szerda kora délután 12.30-kor (otthon 5.30) az olimpiai 7. Szlovénia ellen játszunk majd.

A kezdés maga volt a jeges rémület, az ukrán válogatott ügyesen kihasználta, hogy vasárnap a legkorábbi meccset vívta, mi pedig a legkorábbit és így hét órával többje volt a felkészülésre: hétfő délután mentek, mint az őrültek. Az 5. percben 9:1 volt a kapuralövési arány, oda, mi a második lövésünket a 13. percben regisztráltuk. De addiga már vezetett az ellenfél, mert a legelső emberelőnyét bevágta.

Ráadásul magunk alatt vágtuk a fát, hiszen nem a legfrissebb csapatunknak az hiányzott a legkevésbé, hogy az első harmadban folyamatosan emberhátrányban legyünk, márpedig az első után kaptunk még két büntit. Egyet a kék-sárgák is, abban viszont felállni is csak egyszer tudtunk, lőni annyiszor sem. Kisebb csoda volt, hogy megúsztuk eggyel, amiért dicséret jár Hetényi Zoltánnak, aki elképesztőeket fogott megint, és még azt is kibírta, hogy a vezetőbíró-páros semmit nem fújt, amikor a saját védőnket ráborította Oleg Safarenko, aki gyorsan eliszkolt.

Később még inkább ellenszenvessé vált, amikor pont félidő előtt belőtte a másodikat és erre jött a harmadik is egy perc múlva Oleg Timcsenkótól. Részlet, de fontos kérdés, hogy a második kettős-, a harmadik szimpla emberelőnyből született, és mindkét kiállításunk vitathatónak tűnt: előbb Pozsgai Tamás akadályozásért, majd Sofron István akasztásért kapott büntetést, és amíg Pozsi vitatkozott a bírókkal, addig Sofi az ellenfelének mondta el a véleményét, aki szerinte homorított egy hatalmasat...

Ettől függetlenül nem voltunk jók, hiszen mindhárom gólunkat hátrányból kaptuk, avagy ezen speciális egységeink nem működtek, és amúgy is 25 percnyi játék után éreztük először, hogy felpörögtek a lábak. Közben a drukkereink hozták, amit mindig szoktak, a fantasztikus szurkolást, így a reményünk nem veszett el a második szünetre, de azért halványult...

...és még tovább, amikor Varga Arnold, majd Kóger Dániel is kapott két-két percet, később Sebők Balázs meg Sofi is, avagy rengeteget voltunk emberátrányban. Hetényi Zoli állta a sarat, de 20 percnyi hátrányt szedtünk össze csak kisbüntetésekből, ami több mint hármas átlag, így pedig elég nehéz győzni.