Aranyeső a Tüskesátorban

2016.04.24. 18:58 |

A klubszezon végéhez érve az amatőr bajnokságokban is kiosztásra kerültek az érmek. Úgy alakult, hogy történetesen minden finálé döntő találkozójára a Tüskesátorban került sor. Négyből három trófeát tartott otthona KMH Budapest.

Férfi felnőtt OB IV.

Az idei bajnokság végén három mérkőzéses döntőt rendeztek, amelynek mind a három találkozóján ádáz küzdelem zajlott. Az első meccset 4:3 arányban a KMH csapata nyerte, a másodikat azonban a Hargitai Farkasok ugyanebben az arányban. Így a harmadik mindent eldöntő mérkőzés igen izgalmasnak ígérkezett.

Éjszakába nyúló kiélezett küzdelem zajlott a döntő harmadik, pénteki meccsén, az első pillanattól az utolsóig paprikás hangulatú csata folyt, szinte érezni lehetett a feszültséget a levegőben. Mindkét csapat presztízs harcot vívott és látni lehetett, hogy a rutinos erdélyi csapat nem adja könnyen a bajnoki címet. Mindkét oldalon számtalan gólszerzési lehetőség volt, de az első harmadban csak a Hargitai Farkosoknak sikerült gólt szerezniük. A KMH végül 0-2-ről egyenlíteni tudott és hosszabbításra mentette a mérkőzést. Döntés viszont a ráadásban sem született, így végül maratonira nyúló büntetőpárbajban győzte le nagy riválisát, a Hargitai Farkasokat, ezzel pedig zsinórban harmadik alkalommal hódította el az OB IV bajnoki címét.

Az OB IV MVP-jének Francsics Bencét választották, míg a legsportszerűbb csapat címet a Hevület SE érdemelte ki.

Férfi felnőtt OB III.

Hasonlóan drámai volt a harmadosztály döntője is, mely szintén három mérkőzésen dőlt el. A párharc egyik résztvevője itt is a KMH Budapest volt, ellenfele pedig a MAC Budapest csapata. Az első mérkőzésbeli győzelmét követően a második találkozón is a MAC kezdett jobban, a KMH-nak viszont sikerült ledolgoznia jelentős hátrányát, végül 1-4-ről fordított 6-4-re.

Két nappal később jöhetett a mindent eldöntő találkozó, amelyet mindkét csapat és a közönség is nagyon várt, hiszen a házigazda számára a címvédés volt a tét, míg a MAC az OB III új bajnokaként igyekezett előrelépni. Az első harmadot követően 3-0-ra vezetett a KMH, ezt egy 1-1-es, majd egy gól nélküli döntetlen játékrész követte, így a címvédő otthon tartotta a trófeát

A bajnokság MVP-je szintén a KMH csapatából került ki, Bata Dániel részesült egyéni elismerésben.

Női OB I.

Röviddel azután, hogy véget ért az idei divízió I/B csoportos női felnőtt világbajnokság, ahol nemzeti válogatottunk aranyérmet szerzett és feljutott a világ legjobb tizennégy csapata közé, a válogatott játékosok jó része ismét tétmérkőzést játszott. A hazaérkezés után máris kezdetét vette az OB I.-es bajnokság, ahol az Olaszországban remeklő együttes majd’ fele a KMH Budapest színeiben volt érdekelt, míg a rivális MAC Marilynnél egyetlen lány volt az asiagoi keretből, illetve számos női U18-as válogatott hokis. A világbajnokságon aranyat érő formát átmentve végül kapott gól nélkül zárta a KMH Budapest csapata az OB I-et, melynek résztvevője volt a két fővárosi együttes mellett a DAB Angels is.

A női első osztály legértékesebb játékosának a KMH kanadai származású támadóját, Alexandra Gowiet választották.

A női OB I rangsora:

2. MAC Marilyn
3. DAB-Angels

Női OB II.

A KMH és a MAC Marilyn rivalizálása a szezon során végig jelen volt, hiszen a magyar és az osztrák bázisú DEBL-ben is többször megmérkőztek egymással. Itt is a két fővárosi együttes között dőlt el az országos bajnoki cím, a találkozók pedig meglehetősen szoros eredményeket hoztak. Az elsőn a MAC Marilyn győzött 3-1-re, míg a másodikon a KMH ugyanilyen arányban. A mindet eldöntő harmadik találkozó még kiélezettebb volt annak ellenére, hogy a Marilyn az első harmad után már 2-0-ra vezetett. A második játékrészben betalált a piros-fehér együttes is, egyenlíteni viszont már nem tudott, így a négy említett trófea közül ez nem maradt a Tüskesátorban.

A női OB II legértékesebb játékosa címet a KMH Budapest csapatának játékosa, Horváth Dominika nyerte el.