A Fehérvár a Magyar Kupa győztese

2016.03.27. 22:15 |

A Fehérvár AV19 a Magyar Kupa győztese, miután az EuroAszfalt–CCM Magyar Kupa négyes döntő fináléjában 4–1-re diadalmaskodott a DVTK Jegesmedvék felett. A MAC Budapest ellen a hosszabbításban nyerő Debreceni HK szerezte meg a bronzérmet.

A döntőben a címvédő DVTK-Jegesmedvéknél nem játszhatott az elődöntőben végleges kiállítással büntetett, és egy meccsre eltiltott Jesse Dudas, valamint a beszakadt térdszalaggal kidőlt Galanisz Nikandrosz, míg a Fehérvár AV19-től a sérült Frank Banham és Kóger Dániel hiányzott.

kep1

1. HARMAD

Ahogy a tavalyi Magyar Kupa-döntő visszavágójához illett, parázs hangulatban kezdődött a finálé: a DVTK és a Fehérvár is beleállt a küzdelembe, aminek a jó hoki mellett sok-sok kiállítás, ide-oda mondogatások, lökdösések és szurkálások, összességében pedig több mint negyven percnyi első harmad lett az eredménye.

A vezetést az Alba Volán szerezte meg gyönyörű Sarauer, Bodó, B. Orban háromszögelés végén (4:37-nél), de egy percen belül visszaállt a döntetlen, mert a MOL Liga-döntő egyik legjobbja, Somogyi Balázs egyenlített (5:35-nél).

Ezután 12 percnyi kis és 20 percnyi fegyelmi büntetést osztottak ki a játékvezetők. A DVTK-nak volt 42 másodpercnyi kettős emberelőnye is, ám ebből nem találtak be a Jegesmedvék, miként a Fehérvár sem a saját fórjából – habár B. Orban a kapuvasat eltrafálta –, úgyhogy maradt az 1–1.

Somogyi Balázs (DVTK): "Megbeszéltük a srácokkal, hogy ez lehet az utolsó meccsünk így, együtt, ezért egymásért harcolunk és a szurkoóinkért, megpróbálunk jó döntőt játszani, és persze nyerni. Attól függetlenül, hogy kaptunk egy gólt, nem volt szabad összeropannunk, hiszen ilyen a hoki, most is bebizonyosodott, hiszen azonnal egyenlítettünk. Nem vagyunk fáradtak, meg fogjuk verni a Volánt - reméljük."

kep 2

2. HARMAD

A folytatásra lehiggadtak a kedélyek, folyamatosabb volt a játék (csak 8 percnyi kisbüntetés gyűlt), így rövidebb az összjátékidő. Egyúttal a Fehérvár átvette a kezdeményezést, és az idő múlásával az irányítást: az első harmadban még alkar-sérülést szenvedő Sikorcin Ladislav forintos passzából Chris Francis talált be (25:36-nál), majd a szünet előtt (39:35-nél) Szirányi Bence lövése után a kipattanót a tavalyi finálé hőse, az akkor még a riválisnál szereplő Becze Tihamér tette a helyére a kapuelőtérből, így 3–1-gyel fordultak a csapatok ismét.

Becze Tihamér (Fehérvár): "Jégkorongban a kétgólos előny is könnyen eétűnhet, ez a 3-1 is könnyen megfordulhat, van még egy harmad... Mindkét csapat élvezheti a meccset, kemény, férfias küzdelmet láthatunk. Mindannyian igyekszünk fegyelmezettebben játszani, kijavítani a hibáinkat, így kevesebb a cukkolás."

kep 3

3. HARMAD

A látvány a záró harmadra sem változott: a Fehérvár kézben tartotta az eseményeket, és 44:17-nél Bartalis István révén még növelte is az előnyét.

Kétszer is emberelőnyben támadhatott a zárásig a DVTK, de ezekkel a lehetségekkel nem tudott élni, így MK-címét sem védhette meg: Garrett Clarke és Sikorcin Ladislav öklözése után végül 4–1-re győzött a Fehérvár és megnyerte a Magyar Kupát!