Magyar Kupa: a DVTK az első döntős

2016.03.26. 15:09 |

Az Euroaszfalt–CCM Magyar Kupa final four első elődöntőjét 3–1-re a DVTK-Jegesmedvék nyerte a Debreceni HK ellen, így a címvédő várja ellenfelét a vasárnapi fináléra. Update: második elődöntőből a Fehérvár AV19 jutott a döntőbe, ami vasárnap 20.15-kor kezdődik majd.

mis

A Magyar Kupa-címvédő és friss MOL Liga-győztes és magyar bajnok DVTK-Jegesmedvéktől sérülés miatt hiányzott a magyar válogatott Gőz Balázs, valamint a kanadai Garrett Clarke, míg a Debreceni HK-nál nem játszott az ugyancsak válogatott-kerettag Hári Norbert, illetve Csíki Zoltán és Kovács Bronson sem.

Miután a két csapat idénybeli 10 MOL Liga bajnokijából 9-et a DVTK nyert, kisebb meglepetésnek hatott, hogy a Debrecen szerezte meg a vezetést, ugyanakkor segített a hajdúságiaknak, hogy éppen kettős emberelőnyben voltak, miután Jesse Dudas végleges kiállítással 8:33-nál befejezte a meccset, a MOL Liga MVP-je, Jon Booras pedig két percet ült bottal lökésért. A kettős fórt Danyil Kaszkov használta ki a felső bulikörből 9:21-nél.

Félidőnél, 30:30-nál azonban egyenlített a DVTK, ugyancsak létsámfölényes helyzetből: a Jegesmedvék gyönyörűen játszották ki a szimpla fórjukat, amit a csapatkapitány Hajós Roland értékesített a két bulikör közöttről.

És ahogy az előző és a mostani klubidényben szokásos, a Miskolc bepörgött, és 38:05-nél már vezetett, miután Keegan Dansereau is betalált egy újabb emberelőnyből.

A záró harmad a Debrecen fölényében telt, de hiába igyekezett a DHK, a DVTK kapusa, Gyenes Dávid állta a sarat, és a finsiben, 57:40-nél emberelőnyből Keegan Dansereau be is biztosította a győzelmet: 3–1 lett a vége.

Update: második elődöntőből a Fehérvár AV19 jutott a döntőbe, ami vasárnap 20.15-kor kezdődik majd.

VÉLEMÉNYEK

Jason Morgan (DVTK): – Elég lassan és pontatlanul kezdtünk, talán a bajnoki ünneplés miatt… De aztán belejöttünk, és a második harmadtól átvettük az irányítást. A Fehérvárnak még le kell játszania az elődöntőjét, de arra számíthatunk, hogy bejut a fináléba, és akkor olyan csapattal játszunk, amilyennel még nem találkoztunk a szezonban: nagy erős és mély keretű együttessel. Mindenesetre az biztos, hogy jelenlegi összetételünkben a vasárnapi lesz az utolsó mérkőzésünk együtt, úgy szeretnénk lejátszani, hogy utána a tükörbe nézve azt mondhassuk, megtettünk mindent."

Hajós Roland (DVTK): "Az első harmadban kis nehészséget okozott nekünk a múlt heti ünneplés és pici kihagyás, reggel sem edzettünk. A lábaink nem igazán mentek az elején, a másodikban viszont átvettük az irányítást, többet voltunkm a Debrecen védekező harmadában, és megfordult a meccs, és tudtuk kontrollálni az eseményeket. Végül magabiztos győzelmet arattunk. Nehéz döntőnk lesz, az elejétől a végéig koncentrálnunk kell majd, keményen védekezve és a saját játékunkat játszva."

Jevgenyij Muhin (Debreceni HK): "Az elején sépen játszpottunk, megnyertük az első haramdot, a de kiállításokkal nem tudtunk mit kezdeni, három találatot kaptunk emberhátrányban. Vasárnap természetesen a győzelem lesz a cél."

Berta Ákos (Debreceni HK): "A Miskolc ellen bárkinek nehéz, mi most helytálltunk, jó játékosaik, taktikájuk, edzőjük van. Ez szoros meccs volt, és ugyan kikaptunk, de voltak lehetőségeink, emelt fejjel hagyhatjuk el a pályát."