Felnőttválogatott: küzdelmes kezdés

2015.11.05. 21:00 |

4-0-ra kikapott a Stavangerben zajló EIHC-torna első napján a házigazda Norvégiától a magyar férfi felnőttválogatott, ám egyáltalán nem vallott szégyent. Pénteken délután a Franciaországot 6-0-ra verő Dánia lesz az ellenfelünk.

raj

A sérüléshullám nemcsak az "A-csoportos" idény első összetartása előtt és alatt, hanem az EIHC-torna helyszínen, Stavangerben is sújtja a magyar férfi felnőttválogatottat: a legújabb kiesünk Sebők Balázs volt, akinek arcüreggyulladása van, így hiába szánta a szakvezetőség az első sor centerének, végül nem játszhatott - a helyét az újonc Reisz Áron vette át. Ugyancsak debütált a hátvéd Jesse Dudas és Kevin Wehrs, valamint a csatár Könczei Áron. Nem öltözött be az első napon Sebők mellett a kapus Bálizs Bence, a hátvéd Mestyán István és Szabó Dániel, továbbá a csatár Kocsis Ferenc és Somogyi Balázs.

Mindezek után a kapunkban Rajna Miklós kezdett, és meg is dolgoztatták nyomban, 11:1 volt a krapuralövési arány az első harmadban, amelyben négy emberhátrányt is kivédekeztünk, benne 48 másodpercnyi kettőssel - de amikor az utolsó büntetés is lejárt, akkor Anders Bastiansen a léc alá emelt egy kipattanót.

Előtte nem sokkal, még 0-0-nál Kovács Csaba hátrányban szerzett korongot a támadó kéknél, a lövése viszont a keresztvasról vágódott felfelé... Ezen kívül egyetlen lövésünk volt - statisztilailag az egyetlen -, azt is hátrányból értük el, amikor egy bekkünk végiglőtte a pályát. Mindez rávilágít arra, hogy nyilván a házigazda volt fölényben, a játékosai sokkal gyorsabban tevélkenykedtek a mieinknél, de ennek a tornának éppen az a lényege, hogy a mieink felgyorsuljanak az "A-csoport" sebességére, hogy aztán májusban, Szentpéterváron már abban a tempóban jégkorongozzanak ők is.

Nos, a második harmad nem sikerült ilyen jól, már ami az eredményt illeti: a norvégok egy sakk-mattra kijátszott akcióval megduplázták az előnyüket, majd 35 másodperccel később jött a ráadás is. Viszont a mieink nem estek össze, lőttek még egy kapuvasat - ezúttal Kóger Dániel -, Benk Andrásnak is volt nagy helyzete, meg Nagy Krisztiánnak is, és amúgy sem volt rossz a játék, főleg, hogy egy divíziónyi lemaradást nem lehet behozni egy-két harmad alatt. Lövésszámban mindenesetre feljöttünk, ebben a harmadban 11:9 volt az arány.

Viszont a záró harmad sem kezdődött jól, 41:19-nél a rövidbe talált be Morten Ask, ami egyben az első emberelőnyös találatot jelentette - a hetedik próbálkozásra.

A mi első fórunkra 45:13-ig kellett várni, amiben Kovács Csaba életerős lövésébe vagányul beledobta magát Daniel Sörvik, ám alacsonyra került a feje, amit eltrafált a korong, de szerencsére sisakos részen, így némi fülzúgás és kispados masszírozás után visszatérhetett.

A vége már viszonylag csendesen telt, energiával telve mentek a srácok a lefújásig, úgyhogy az eredmény már nem változott, 4-0 lett a vége.

mag

Délután a torna első góljához kellett negyedóra, utána viszont belelendült Dánia, amely öt emberelőnyös találatot szerzett, és a 6-0-s győzelme Franciaország felett a 34:15-ös kapuralövési arány fényében nem is túlzó.

Pénteken délután éppen Dánia lesz az ellenfelünk.

A KERET

Kapusok (3): Bálizs Bence (MAC Budapest), Hetényi Zoltán, Rajna Miklós (mindkettő Fehérvár AV19)

Bekkek (10): Jesse Dudas (DVTK-Jegesmedvék), Orbán Attila, Reiter Attila, Szabó Dániel, Szirányi Bence, Varga Arnold, Kevin Wehrs (mind Fehérvár) Kiss Dániel (Újpest), Mestyán István, Pozsgai Tamás (mindkettő MAC)

Csatárok (15): Benk András, Kocsis Ferenc, Kovács Csaba, Kóger Dániel, Nagy Gergő, Reisz Áron, Sárpátki Tamás, Sikorcin Ladislav, Vincze Péter (mind Fehérvár), Csányi Karol (Újpest), Somogyi Balázs (DVTK), Könczei Áron (Debreceni HK), Magosi Bálint (Briancon, francia), Nagy Krisztián (MAC), Sebők Balázs (KalPa, finn)