Vb: 4-2-es győzelem Japán ellen

2015.04.19. 13:32 |

Kínkeserves küzdelemben, győzelemmel kezdett a Krakkóban zajló divízió 1/A világbajnokságon a magyar férfi felnőtt válogatott, amely 4-2-re nyert Japán ellen.

A tervezett összeállításban kezdtünk Japán ellen - már persze abban, amiben az összes sérülés és eltiltás után lehetett.

A viszontagságok ráadásul nem értek véget Sofron István eltiltásával, a "szamurájok" ugyanis egy korcsolyán megpattanó góllal 1:36 után megszerezték a vezetést, és 2:53-nál ugyan Frank Banham és Kóger Dániel is magasan lévő bottal nyúlt a pakk után, ezért étvénytelenítették a találatot.

Ám, ami késett, nem múlott, 9:44-nél a kapu előtt dolgozó Kóger belepiszkált Banham kék vonalas bombájába, és végre egyenlítettünk, majd fórban is támadhattunk egyszer, de 1-1-gyel zárult az első harmad.

A második után pedig 2-2-re álltunk, mert szinte másolódott, ami korábban történt: a japánok visszavették a vezetést (hogy a Kiss Danira kiszabott késleltetett kiállítás mennyire volt jogos, azt most hagyjuk...), ám 24 másodperccel később a vb-újonc Erdély Csanád betalált!

Miként az első kettőben, a harmadik harmadban is fölényben voltunk, és kivált az első fórunkban helyzeteink is voltak, Fukufudzsi pedig káprázatosan védett. Ám kiharcoltunk még egyet, és a kapu mögül érkező passzt Frank Banham bevágta! Először vezettünk a meccsen, de a legkobbkor, hiszen 3:25 maradt csak hátra. A végén Japán természetesen lehozta a kapusát, amit Hári János nyomban ki is használt, így 4-2-re nyertünk, és rendes játékidős győzelemmel, 3 ponttal kezdtük a vb-t.

VÉLEMÉNYEK

Rich Chernomaz: "Az első meccsek mindig nehezek, azt a legnehezebb megnyerni,l akár a klubszezonban, akár a világbajnokságon, mindenki kicsit ideges meg izgatott. Most, hogy megnyertük és főleg, ahogy megnyertük, lenyugodhatunk, és higgadtabban játszhatunk legközelebb.

A második harmadban kiváló lehetőségeink voltak, a szünetben is csak annyit mondtam a fiúknak, hogy többször kell eltalálnunk a kaput.

A mai sikerünk alapja az volt, hogy nem gyűjtöttünk büntetéseket."

Mark Mahon (Japán): "Tipikus magyar–japán meccs volt, szoros. Sok fiatalunk van, ezért minden részletben javulnunk kell. Igyekszünk tisztességesen felkészülni minden napra, hogy győzhessünk, ami ma nem sikerült, kudarcot vallottunk. Holnap viszont ismét megpróbáljuk."

Rajna Miklós: "Egy ilyen tornán mindig nehéz az első harmad, az első meccs. Nem edzhettünk ezen a pályán, úgyhogy kellett némi idő, amíg hozzászoktunk a körülményekhez és bemelegedtünk. Rögtön az elején kaptunk egy szerencsétlen gólt, ártalmatlan sziutációból, megpattanó lövésből. Mindenkinek még jobban fel kellett pörögnie, még fontosabbá vált a jó védekezés, a védések, hogy nehogy kétgólos hátrányba kerüljünk, hanem vissza tudjunk jönni a meccsbe.

Az egész meccsen jól játszottunk, együtmtűködtünk, csapatként, együtt harcolva. Ez meghozta az eredményét. Nagyon fontos volt, hogy jól kezdjük a világbajnokságot, mindenki örül a három pontnak, de nem szabad hátradőlnünk."

Erdély Csanád: "Kellett egy Banham, hogy belője a győztes találatot, és kellett egy Sarauer, hogy kiharcolja a kiállítást – ezek fontos momentumok voltak. Hozzáteszem, Rajna Miki is ragyogóan védett.

Kicsit felemás érzéseink vannak az egyórás kezdéssel. Korán van, nem erre vagyunk ráállva, hiszen este szoktunk játszani, 17.30-kor és 19.15-kor, viszont előny, hogy ha hazaérünk, nem leszünk fent éjfélig az adrenalin miatt, hanem lenyugszunk szépen, időben el tudunk aludni, és elkezdeni a második napot.

A kazahok mindig az orosz hokit játsszák, ezúttal sem lesz máshogy. Viszont, ha fizikailag felvesszük a versenyt, az kifizetődik majd, pláne, ha belőjük a helyzeteinket."

Frank Banham: "Az első japán gól balszerencsés volt, és persze sosem jó ilyen korán hátrányba kerülni. Viszont tartottuk magunkat a megbeszéltekhez, akkor is, amikor másodszor is gólt kaptunk. Nagy szívünk van, ami meglátszott ezúttal. Természetesen nagyon jó, hogy győzelemmel kezdtünk."

Vas János: "Nekünk jó, hogy mindig ázsiaiakkal kezdünk, mert az első napra valahogy nem pörögnek fel, viszont az biztos, hogy Japán megkeseríti majd a többiek életét, szerintem nyerni is fog. Nekünk le kell vonnunk a tanulságokat, például, hogy szorosabban védekezzünk, és a sok lövésünkből többször találjuk el a kaput – én is mellélövöldöztem mindent. Ezt a meccset behúztuk, mostantól a kazahokra kell koncentrálnunk.

Fontos volt Csani gólja, utána úgy mentünk a szünetre, hogy tudjuk, jobbak vagyunk, bíztunk magunkban, és ez bejött. Frank szép emberelőnyös találatot szerzett, Miki is nagyokat fogott, mindenki jól dolgozott. Igazi csapatmunka volt!"