Williamson: állandóan figyeljük a játékosokat

2013.09.07. 15:27 |
Közeledik az első U16-os tábor, a vezetőedzőt kérdeztük a struktúráról.

Az utánpótlás-válogatottaknál is elindult az új idény, az U17-U18-as és U20-as tábor után az U15-U16 is elkezdi a közös munkát, kedden és szerdán találkoznak a játékosok. A nemzeti utánpótlás programokért Glen Williamson felel, ő találta ki a rendszert, ami idén is folytatódik. Megkérdeztük arról, mi alapján hív be játékosokat a táborokba, milyen szempontokat tart a legfontosabbnak, és milyen szisztéma szerint dolgozik.

glen

Hamarosan az U15-U16-os közös táborral még egy korosztálynál beindul a szezon.

Igen, nagyon izgatott is vagyok az U15-U16-os táborral kapcsolatban, a két különálló programot egy közös táborral kezdjük idén. Remek év áll előttünk, hiszen az eddiginél jóval több nemzetközi tornán veszünk részt, és sok edzőtábort is tartunk mind a két korosztályban. Az egész stáb rendkívül motivált, várjuk a szezonkezdetet.

Erre az összetartásra most limitált számban tudtunk csak játékosokat hívni, hiszen a két korosztály együtt tölti el a két napot. Ráadásul a gyerekek sokat nőttek és fejlődtek mióta nem láttuk őket, így elképzelhető, hogy teljesen megváltoztak az erőviszonyok. Ismételten szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy ez most az első tábor, legközelebb már külön tartjuk az U15 és az U16 fejlesztését, akkor szinte dupla ennyi gyerek fér majd be mindkét csoportba.

Mi alapján válogatja be a játékosokat az összetartásokra?

Minden klubot megkérdeztünk, mely játékosokat tartják a válogatotthoz megfelelő szinten teljesítőnek a csapatukból, és mi ebből a névsorból választottunk. Magyarországon minden gyerek szeretne bekerülni a válogatottba, ami nagyon jó, és ezt maximálisan értékelem. Sajnos nem tudunk mindenkit egyszerre megnézni, de mindenkit figyelünk egész évben. A válogatottba való bekerülés két kulcsa mindig a hozzáállás és a teljesítmény, ha ez a kettő kiemelkedő, akkor minden esélye megvan egy játékosnak bekerülni a csapatba, ahol aztán sokat kell dolgozni, hogy benn is maradjon.

Milyen szempontokat tart még fontosnak az utánpótlás-válogatottaknál?

Szeretném kiemelni, hogy az általam felépített fejlesztési program egy nemzeti program, így arra törekszünk, hogy az ország összes csapatában játszóknak lehetőséget tudjunk adni. Az, hogy ezzel valaki tud élni, vagy nem, az már nem rajtunk múlik, hanem rajtuk, és az edzőiken.

Az edzőiken mi múlik?

Nagyon fontos, hogy az adott klub edzői mennyire tudnak segíteni a fiúknak, hogy bekerülhessenek a válogatottba. Itt arra gondolok, hogy milyen tudással engedik ki a gyerekeket a kezeik közül. Rengeteg részletet kellene megtanulniuk a srácoknak a csapatuknál, és magát a játék örömét is el kellene sajátítaniuk. Ezek sajnos egyelőre nem mindenhol teljesülnek, ezen mindenképpen javítani kell az elkövetkezendő időben.

Szezon elején mennyire lehet reálisan megítélni, hogy egy korosztályban éppen kik a legjobbak?

Miután minden csapatból megnéztük a potenciális játékosokat, utána tudunk csak összehasonlításokat végezni, és akkor fogjuk reálisan látni, kik a legjobbak jelenleg. Természetesen ez nagyon változékony dolog, folyamatos munka kell ahhoz, hogy valaki hosszú távon a legjobbak között lehessen. Ezért is fontos nekünk időről időre ismét felmérni, ki mire képes, így folyamatosan a valóságnak megfelelő képünk lesz a korosztályokról. Szeretném, ha mindenki látná, hogy nehéz munkával ugyan, de bárhonnan elérhető a válogatott, erre törekszünk, mikor összeállítjuk az egyes táborok névsorát. Ha valakit nem hívunk egyszer, annak nem kell elkeserednie, hanem még jobban dolgoznia kell, hogy legközelebb mindenképpen ott legyen az ő neve is a listán.


Fotó: Mudra László (MJSZ)

Gyerehokizni

Válogatott termékek

Erste Liga TV