Voris-shutouttal győztek a miskolciak

2024.01.07. 20:13 |

A DVTK Jegesmedvék lenullázták a Dunaújvárosi Acélbikákat.

A DVTK Jegesmedvéknél a pénteki meccshez képest nem lépett jégre Makai, valamint a szombaton a Lehel HC mezében Andersen Liga-meccset játszó Fazakas sem, ellenben Csiki lehetőséget kapott. A DAB-nál Atamancsuk helyett Lorraine szerepelt. A mérkőzés első komolyabb lehetőségére az 5. percig kellett várni, gólt is hozott: Trozsák lövését még védte Tóth, ám a kipattanóra Mattyasovszky ért oda elsőként, közelről betette a korongot a kapuba (1-0). A folytatásban is a miskolciaknak volt több helyzetük, az első jelentősebb dunaújvárosi helyzet a nyitó harmad közepén jött el, Voris résen volt. A sportszerű, kiállítást nem hozó első húsz perc pörgősségét jól jelzi, hogy kevesebb mint fél óra alatt zajlott le.

A középső harmad első ziccere Jegor Razumnyak előtt adódott, Tóth védett. A mérkőzés első kiállítása a 27. percben jött el, Csikit küldték ki két percre egy támadó harmadban elkövetett szabálytalanságért, a dunaújvárosiak nem éltek az emberelőnnyel, ahogyan Mattyasovszky mérkőzés közepén kapott kisbüntetését sem váltották gólra, bár utóbbi fórnál már több dolga akadt Vorisnak. A játékrész végén egy kijátszott akció során Berdnyikov nem lőtt, az üresen álló Páterkának passzolt, aki értékesítette a ziccert (2-0).

A záró felvonás elején Szalay szabálytalansága után eljött a harmadik DAB-emberelőny, ahol Verveda bemutatott egy fájdalmas blokkot, valamint Voris bemutatott egy óriási bravúrt. A játékrész közepén a miskolciak többször is közel jártak a harmadik góljukhoz, ám Tóth meccsben tartotta az Acélbikákat. Három és fél perccel a vége előtt eldőlt a mérkőzés, amikor Jegor Razumnyak megindult, majd egy remek csuklómozdulattal 3-0-ra módosította az állást. A végjátékban Léránt és Strenk is kiült dunaújvárosi részről a büntetőpadra, a hazaiak nem éltek a fórokkal.

A DVTK Jegesmedvék 3-0-ra nyertek, jövő pénteken Dunaújvárosban újra összemérik erejüket a csapatok, viszont az Acélbikák közben kedden még jégre lépnek a BJAHC otthonában.

DVTK Jegesmedvék–DAB 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Steve Kasper vezetőedző, DVTK:

"A három pont nagyon fontos számunkra, mert tudjuk, hogy szoros a tabella, de ami ennél is örömtelibb, hogy hogyan szereztük meg ezeket a pontokat. Hátul stabilak voltunk hatvan percen keresztül, nem adtunk nekik túl sok lehetőséget a minőségi helyzetek kialakítására. A kapusunk is nagyon jól védett. Még mindig van pár hiányzónk, de akik szerepet kaptak, azok kivették a részüket a győzelemből és mindenki tapasztalatot szerzett, egységesebb csapat lettünk. Én mindig a következő meccsre koncentrálok, persze mindenki tisztában van a tabellával. Tudjuk, ki van előttünk és ki van mögöttünk, tudjuk, hogy melyek azok a pontok, amik nagyon fontosak. Viszont ez egy hosszú szezon, én már elég régóta benne vagyok ebben a szakmában, megtanultam, hogy sosem jó túl fent lenni és persze túl lent sem. Az a fontos, hogy hinned kell abban, amit csinálsz, abban a folyamatban, aminek a részese vagy. Remélhetőleg ez működni fog számunkra."

Niko Eronen vezetőedző, DAB:

"A második harmadban megvoltak a momentumaink, emberelőnyöket is sikerült kiharcolni, de ezeket nem tudtuk magas szinten kijátszani. Elhibáztuk a lövéseket, ezzel megkönnyítettük a hazai csapat speciális egységeinek a dolgát. A harmadik harmadban is voltak lehetőségeink, főleg a harmad felénél. De ez a játék az erőfeszítésről szól, ha minden pillanatban beleteszed az erőfeszítést, akkor jó dolgok történnek. Sajnos a mai napon mi nem így tettünk."