Visszavágott a DEAC

2019.11.27. 22:08 |
Hatékony emberelőnyös játékának köszönhetően a debreceniek 6-3-ra nyertek a DAB ellen az Erste Ligában.

DEAC-Dunaújvárosi Acélbikák 6-3 (3-1, 2-0, 1-2)

Két nappal a két együttes legutóbbi meccse ezúttal a DEAC kezdett jól, Novotny két góljával elhúzott. A harmad végén Léránt növelte a hazaiak vezetését, majd Mazurek szépített.

A második felvonásban a debreceniek tudtak élni az emberelőnyökkel, míg az Újváros nem, és ez el is döntötte a meccset. A 32. percben Essery 4 a 3 ellen talált be, majd két perccel később Kulesov kettős fórban ütötte az ötödiket. Időt is kért a DAB szakmai stábja, ám hiába kerültek újra emberelőnybe, ez is kimaradt.

Az utolsó harmadból tíz perc telt el, amikor Azari kozmetikázott az eredményen. Sokáig nem reménykedhettek a vendégek, újabb emberelőnyét használta ki a DEAC, ezúttal Berta révén. Az 55. percben Somogyi állította be a végeredményt.

A DEAC sikerével nem csak az Acélbikákat, hanem az FTC-t is megelőzte, és már harmadik.