Első az U18-as válogatott!

2016.04.22. 20:26 |

Magyarország nyerte az U18-as divízió I/B csoportos világbajnokságot. A magyar válogatott 4-2-re győzte le Japánt Asiagóban, így az utolsó meccstől függetlenül megszerezte az első helyet és visszajutott a divízió I/A csoportba.

Ha a magyar csapat megszerzi a három pontot a japánok ellen, a divízió I/B csoport világbajnoka. Nemes egyszerűséggel, ezzel a téttel bírt az U18-as jégkorong-válogatott negyedik mérkőzése Asiagóban. A fiúk már az első napokban méregették ellenfelüket, mondogatták, milyen gyorsak.

Dehát ők is azok, így félelemre nem volt nyomós okuk.

A gyorskorcsolya-bajnokság valóban megvalósult a jégen, mindamellett az első harmadban a magyarok előtt akadt több lehetőség, de mindannyi kihasználatlan maradt. A japánoknak emberelőnyben sem sikerült betalálniuk, így a játékrész 0-0-val zárult.

Glen Williamson együttesének a világbajnokságon eddig mindig a második harmad bizonyult gyengébbnek, ez a tendencia most sem szakadt meg: az ellenfél nagy elánnal kezdett, aminek még az első percben meglett az eredménye gól formájában. A válaszra sem kellett azért sokat várni: Szigeti Ákos pattant be a pályára a kispadról, a pakk meg éppen elé, amivel a kapuig meg sem állt, ott pedig nem hibázott.

Szabó Dávid kiállítása nagyon nem hiányzott, különösen azért, mert az ellenfél tizenhármasa messziről bombagólt lőtt. Ezzel még nem volt vége a meleg pillanatoknak, hiszen nem sokkal később a védők csak loholtak két japán után, akik egy az egyben mehetett a kapura a koronggal. Kovács Dávid hatalmas bravúrral hárított, majd a kipattanóból érkező lövést is fogta.

Hiába került emberelőnybe a magyar csapat, az öt a négy elleni játékot csak fél percig élvezhette. Már egyenlő létszámnál Szita Donát korcsolyázott el a bal szélen, s védője a kapu előtt csak szabálytalanul tudta megállítani. Így a csapatkapitány büntetőt lőhetett, s bár utólag elárulta kicsit remegett a keze, a korong mégis ellenfél kapujában kötött ki.

Az utolsó harmad előtt még minden kérdés nyitott maradt. De ahogy az eddigi mérkőzéseken, úgy most is ez sikerült a legjobban a magyaroknak. Fizikálisan addigra őrölték fel a japánokat, akik talán az általuk diktált hatalmas iramban elfáradtak, illetve nem számítottak arra, hogy a magyarok végig bírják majd a tempót. Nemhogy bírták, de a meccsen először Tóth Renátó életerős távoli lövésének köszönhetően a 46. percben átvették a vezetést és azt nem is engedték ki a kezükből a végéig.

Ahogy ez ilyenkor szokás, a japánok az utolsó percre lehozták a kapusukat, bombázták rendesen Kovács kapuját, de a kapus és a védelem is ötösre vizsgázott. Az i-re a pontot Horváth Bálint tette fel, aki üreskapus góllal vette ki a részét a 4-2-.es győzelemből, amely egyúttal a világbajnoki címet és a divízió I/A csoportba való feljutást jelentette.

Magyarország egy év szünet után tehát ismét a világ legjobb tizenhat csapata között van. A fiúk a hokitudásukat már bizonyították, most a szakmai stábon a sor, akik vb-cím esetén azt fogadták meg, hogy felmennek hóért a közeli, nagyon magasan fekvő hegyekbe.

De ha ezt nem sikerül teljesíteni, akkor majd hoznak az asiagói jégcsarnok mögött álló kupacból.

„Fantasztikus sikert értetek el – mondta a fiúknak Glen Williamson a vacsora után. – Nemcsak magatoknak nyertétek meg a világbajnokságot, hanem a családotoknak, a sportágnak és az országnak. Élvezzétek ki minden pillanatát, de ne elégedjetek meg ennyivel, az ötödik meccset is nyerjétek meg, hogy hibátlan teljesítménnyel zárjátok a világbajnokságot.”

„Fel akartunk jutni a divízió I/A csoportba, így a játékosok és a szakmai stáb is nagyon készült a mai, a világbajnoki cím szempontjából kulcsfontosággú mérkőzésre – nyilatkozta a mérkőzés után a japánok vezetőedzője, Okita Teruhiko. – Rendkívül szoros meccset játszottunk, de túl sok korongot adtunk, ez jelentette a legfőbb problémát, illetve nem használtuk ki a korongszerzésből adódó helyzeteinket. A magyar csapat támadásban erős, a mi játékunk inkább a védekezésre épül, így egymás ellen érdekes meccset játszottunk, amiből vesztesként jöttünk ki.

U18-AS DIVÍZIÓ I/B CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, ASIAGO (OLASZORSZÁG)
Hétfői eredmények: Magyarország‒Koreai Köztársaság 6-2, Ukrajna‒Szlovénia 3-1, Japán‒Olaszország 3-2
Keddi eredmények: Magyarország‒Ukrajna 6-2, Japán–Koreai Köztársaság 1-0, Szlovénia–Olaszország 4-2
Csütörtöki eredmények: Japán–Szlovénia 4-1, Ukrajna–Koreai Köztársaság 6-3, Magyarország‒Olaszország 7-1
Pénteki eredmények: Magyarország‒Japán 4-2, Szlovénia–Koreai Köztársaság 9-3, később: Ukrajna‒Olaszország
Április 24 (vasárnap): Magyarország‒Szlovénia 17.00