Veszprémi Jéglovagok: az első hivatalos torna

2013.02.25. 20:44 |
A Veszprémi Jéglovagok először rendeztek a megyeszékhelyen hivatalos tornát.

Az alábbi beszámolót a Veszprémi Jéglovagoktól kaptuk, olvassák szeretettel.

Két korcsoportban szuper mini azaz 8 év alatti és mini 8-10 év közötti korosztályban. A szombati napon léptek pályára a nagyobbak, ahol a fehérvári Ifj. Ocskai Gábor Jégkorong Akadémia, és a Bajai Lurkók T. S. E. voltak az ellenfelek.

Sajnos a negyedikként nevezett csapat, a kiskőrösiek a sok betegség miatt le kellett, hogy mondják a részvételt. A vendégeket friss hó és lelkes hazai csapat várta a Veszprémi Intersport Jégpályán. 10 órakor kezdődtek a mérkőzések a Magyar Jégkorong Szövetség delegálta bíró és zsűri vezetésével. A mérkőzések 2x 12 perc időtartammal percenkénti cserével zajlottak a korosztályos szabályoknak megfelelően. Mivel három csapatos volt a torna ezért mindenki 2x játszott minden ellenfelével. A veszprémi és a fehérvári gyerekek összecsapásával kezdődött a viadal, ahol szoros és fordulatos mérkőzést vívtak a csapatok. Ezt követően léptek pályára aBajaiak a Fehérváriak ellen, ez a meccs is hangulatos és izgalmas játékot hozott. A szünetekben teával és zsíros kenyérrel pótolhatta mindenki az elvesztett energiákat.

A gyerekek sorra játszották a mérkőzéseket a szülők pedig egyre rekedtebben biztatták az övéiket. A szurkolók, és a játékosok újra és újra lelkesen vetették magukat a küzdelembe de sajnos elkövetkezett a torna vége. Zárásként minden csapat felsorakozott a pályán egy közös díjátadóra és egy közös fotóra. Vasárnap a szuper mini korcsoport küzdelmeivel folytatódott a hétvége. Ezen a napon is 10 óra volt a mérkőzések kezdési időpontja, itt négy csapat részvételével rendeztünk tornát. A Jéglovagok mellett a fehérvári Jégkorong Akadémia, a Szombathelyi Pingvinek, valamint a Kaposvári Hoki Club gyerekei húztak korcsolyát. A szabályok értelmében a meccsek 1x 18 percesek voltak percenkénti cserével. Az első viadalt ezen a napon is a fehérváriak és a veszprémiek vívták. A kis lovagok hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe és ennek meg is lett az eredménye. Végre megszületett az első győzelmünk a sok munka és meccs meghozta gyümölcsét. A szülők kitörő örömmel buzdították a gyerekeket, és mérkőzésről mérkőzésre űzték hajtották a csapatot. Rengeteg gól született, és remek egyéni és csapatjáték mellett sorra vette az akadályokat a megtáltosodott Jéglovag csapat. Persze időnként becsúszott egy-egy vereség is, de ez nem szegte a helyiek lelkesedését. A vendégek is jókedvűen, és lelkesen játszották, szurkolták át a napot amelynek gyorsan vége lett. A közös fotózás, és éremosztást követően minden csapat jókedvűen, egy picit fáradtan vette le a szerelést és indultak haza.