Vereség a svédektől a Tüskecsarnokban

2017.04.03. 20:58 |
A magyar válogatott vereséget szenvedett a svédektől a Tüskecsarnokban rendezett felkészülési mérkőzésen.

A szurkolók közül sokan még a helyüket sem foglalták el a Tüskecsarnok teljesen megtelt lelátóján, amikor az eredményjelzőn már 1-0 állt a svédek javára, a középkezdés után ugyanis Richard Gynge azonnal bevette a magyarok kapuját. Elkelt a támogatás a drukkerektől, akik nem tagadták, amennyire szorítanak a mieinknek, annyira kíváncsiak a KHL-ben, a svéd elitligában játszó A csoportos ellenfélre.

A folytatásban Rich Chernomaz együttese is veszélyeztette a kaput, az első harmad derekán Kóger Dániel kapott remek korongot a jobb szélen, s lőtt, de Joachim Eriksson védett. Aztán Erdély Csanád, majd Magosi Bálint előtt adódott helyzet, de értékesíteni egyikük sem tudta. Persze mindeközben Hetényinek is akadt dolga, a szurkolók nem egyszer éltették is egy-egy védése után. A magyarok a gyors kapott gól ellenére a játékrészben abszolút partnerei voltak a svédeknek, az utolsó percben még akadt néhány ígéretes támadásuk, de az eredmény a szünet előtt nem változott.

Svéd helyzetekkel kezdődött a második harmad, a mi szempontunkból Hetényi-védésekkel. A nyomás alól kiszabadulva azonban két hatalmas helyzet is adódott a magyarok előtt, de mindkétszer jól őrizte kapuját Eriksson. Naná, hogy mindjárt megjött a közönség hangja.

Az újabb vesztünket egy eladott korong okozta: Galanisz Nikandrosz hiába csúszott be Daniel Brodin elé, már nem tudott menteni, így az ellenfél megszerezte második találatát is. A magyar válogatott ekkor kapust cserélt, de a svédek éppen olyan gyorsan felavatták Bálizs Bencét, ahogy a meccs elején Hetényit.

A küzdelemmel és az elszántsággal nem volt gond, a fiúk a gyorsan bekapott két gól után is hajtottak az első találatukért, de az csak nem akart összejönni.

A harmadik harmad kevesebb izgalmat hozott, mint az első kettő, egyik oldalon sem alakultak ki nagyobb gólszerzési lehetőségek. Az 53. percben azonban ismét a svédek voltak eredményesek, s bár a meccs vége felé a magyar csapat veszélyes támadásokat indított, a gól ezúttal elmaradt. Svédország 4-0-ra nyert.

A magyar csapat legjobbjának Reisz Áront választották, a svédektől az első találatot jegyző Richard Gynge érdemelte ki a különdíjat.