Végletekig kiélezett rangadón túlórás újpesti siker Brassóban

2024.01.11. 20:03 |

A fővárosi lila-fehérek ismét Rajna Miklós vezetésével győzedelmeskedtek drámai végjáték után.

A brassóiak lényegében háromsoroztak, Piché ezúttal Williamsszel, Lowney Boriszenkóval, Bors Holwellel bekkelt, Farkas és Gajdó nem volt, Vasile és Rokaly-Boldizsár segített a társaknak a negyedikből. A kapuban ezúttal is Dubeau állt. Az újpestiek a szezonra kieső Coattát leszámítva teljes kerettel utazhattak el az erdélyi túrára, a kezdő ötös a Tornyai, Kiss, Tiala, Ewanyk, Kovács Alex kvintett volt, természetesen a remeklő Rajnával a vasak között.

Az első tíz perc éppen olyan kiegyenlített játékot hozott, mint amilyen a két csapat idei egymás elleni mérlege, az újpestiek azonban egy kivédekezett hátrány után a harmad felénél értékesítették a maguk első emberelőnyét. Jó fórfigura végén Nyquist keresztje után Szabó Dániel tüzelhetett üresen némi állítgatást követően, a kipattanót a jó helyen ólálkodó Ewanyk húzta be (0-1). Felpörgött a Corona, Valchar lövésénél a keresztvas még kisegítette Rajnát, a 17. percben viszont Kovács Alex a kapuelőtérben ajándékozta oda a pakkot Kógernek, az egyre jobb formában lévő, előző öt Erste-bajnokiján ötször betaláló és még három gólpasszt kiosztó csatár habozás nélkül váltotta gólra a lehetőséget pontos bombájával (1-1). A válogatottba is behívott fiatal újpesti támadó hamar javította hibáját: a túloldalon szépen küzdött meg egy korongért a palánknál, tőle Nyquisthez került a korong, a finn betette Ewanyknek, aki így egy harmad alatt duplázott – hiába a több brassói lövés, 2-1-gyel a vendég újpestiek vitték el a nyitó játékrészt.

A szünet után ismét rákapcsoltak a hazaiak, Rajnának volt dolga bőven, előbb Bors távoliját kapta le, majd Boriszenko kapumegkerülése után is a helyén kellett lennie. Ebben az időszakban érett a brassói egyenlítés, de kihúzta az UTE, majd ők is eljutottak gólhelyzetekig: Saarelainen be tudta magát cselezni a kapuig, ütemtelenül lőtte el a védő mellett, nem ment át Dubeau-n, később Benk laposa viszont már átcsúszott a mamut alatt, itt is a vas mentett.

Korai vendégkiállítással indult az utolsó húsz perc, ezt már kihasználta a Corona: körbejárt a korong 5 a 4-ben, Piché bombája még levágódott a blokkról, de éppen az egész meccsen nagyon élő Valchar elé, aki ezt már beverte, kezdődhetett minden elölről (2-2). Felélénkült a meccs, óriási helyzetek maradtak ki mindkét részről, vendégoldalon Saarelainen, a brassóiaknál Cornet juttathatta volna vezetéshez övéit, majd Blackwater lövése is fölévágódott, Szabóét pedig spárgával rúgta ki Rajna – az elmúlt hét legjobbja ezen a meccsen is főszerepet vállalt. Héttel a vége előtt Blackwater és Valchar ment el kettő az egyben, kicsit túljátszották, Rajna a kaput is elrúgta, szólt a hazai fütty, nem ezen múlott. Válaszul Saarelainen léphetett volna ki ziccerben, Holwell utolérte és tanárian szerelte. Az utolsó három percre nagy lehetőséget kaptak a budapestiek, Boriszenkóra fújtak rá egy magas botot, a kulcsfontosságú fórral élni tudott az UTE: az elé kerülő lecsorgót Kiss Patrik vágta be a hosszúra, Dubeau nem érhetett át – a hazaiak túl sok újpesti játékost reklamáltak (talán nem alaptalanul), mindhiába (2-3). Szerencsére nem ezen múlott végül, mert MacQueen mester időkérés után lehozta kapusát, egy sokadik Rajnáról kipattanót pedig Valchar kapart be végül, így igazságos döntetlennel érhetett véget a rendes játékidő (3-3).

A hosszabbítás újabb Rajna-parádét hozott, a ráadás felénél győztes vendéggóllal: Mestävainio megindulása után nem kis szerencsével pattant vissza a pakk a finn ütőjére, ő továbbtuszkolta az üresen érkező Silfvernek, aki közelről nem hibázott (3-4). Két nagyon hasonló játékerőt képviselő csapat kiélezett és közönségszórakoztató összecsapásáról a lila-fehérek távozhattak tehát pluszponttal, ezzel megőrizték dobogós helyüket, a Brassó viszont a Fradit kiütő Csíkszereda mögé csúszott.

Corona Brassó-UTE 3-4 (1-2, 0-0, 2-1, 0-1)

Markus Juurikkala vezetőedző, UTE:

"Természetesen nagyon örülünk, hogy megnyertük ezt a mérkőzést, hiszen egy nagyon jó csapat ellen játszottunk. Elégedett vagyok a két ponttal, de ezzel együtt nem játszottunk azon a szinten, amin akartunk. Elismerésem a Brassónak, különösen a második harmadban mutatott játékukért, akkor dominálták a játékot, mi valahogy a túlélésre játszottunkm akkor. Kapusunk, Rajna Miki megint meccsben tartott minket, amikor szükség van a fontos védésekre, mindig számíthatunk rá. Sokat blokkoltunk is persze, ami nagy érték. A hoki már csak olyan, hogy van, amikor jól játszol és nem kapsz pontokat, máskor nem úgy teljesítesz, ahogy tervezed, és mégis jár érte pont. Mi most szereztünk kettőt, de tényleg elismerésem a Brassónak, talán többet érdemeltek volna a mai napon. A mai két pont jó indulás az erdélyi túránkon."

Dave MacQueen vezetőedző, Corona Brassó:

"Az első hét-nyolc percben kicsit álmosan játszottunk, utána viszont uraltuk a játékot. Meg kell tanulnunk gólt lőni, ma nem sikerült. A végén emberelőnyben volt az UTE, mellesleg kétszer is előfordult, hogy 5-6 másodpercig többen tartózkodtak a jégen az újpestiektől, de nem jelzett a játékvezető. A rendes játékidő végén tehát hátrányban voltunk, amikor gólt kaptunk, de jó jel, hogy a srácok nem törtek össze a harmadik vendéggóltól, még tudtunk rá válaszolni. A hosszabbítás mindig türelemjáték, nem szól másról csak a passzolásról. Sajnos, három játékosunk is a kék vonalnál állt, a korong odakerült valahogy hozzájuk, majd jött egy jó lövés. Nem szereztük meg a három pontot, amit megérdemeltünk volna, de nem vagyok csalódott, mert ahogy játszottunk, az biztató. Egyszerűen meg kell tanulnunk idehaza meccset nyerni."