Közeleg a klubszezon vége

2015.04.01. 21:19 |

Már csak a harmad- és negyedosztályú férfibajnokságok döntője, illetve néhány mini-korosztályú bajnoki van hátra a klubszezonból, egyébként az összes 2014-15-ös sorozat befejeződött. Végéhez közeleg tehát a klubszezon, innentől a válogatottaké lesz a főszerep. Ám előtte érdemes átvenni a bajnokcsapatokat és a végeredményeket!

Legkésőbb a férfi junior és ifjúsági bajnokság ért véget, amely döntőiben az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia a MAC Budapesttel és a Vasas SC-vel vívott, mindkét korosztályban elképesztően izgalmas párharcot - nagyjából olyan eseménydúsat, mint amilyen a MOL Liga-döntő utolsó meccse volt, amelyen a Nové Zámky ellen a hosszabbításban 5-4-re győztek a Miskolci Jegesmedvék, akik előtte a magyar bajnoki címet, utána a Magyar Kupát is begyűjtötték.

JUNIOR

Az U20-asoknál az első két mérkőzés egyaránt 4-3-as győzelmet hozott, szétlövéssel, a vendégcsapat javára! Ezért kellett harmadik meccset is rendezni Bolondok napján, amely egyértelműbben alakult - amit úgy kell érteni, hogy nem kellett ráadás a döntéshez. Mert egyébként a finálé fináléja is döntetlenre állt még a 45. perc elején is, de akkor meglódult az Ocskay JA, elszaladt 4-1-ig, és mivel a MAC csak az 59. percben tudott szépíteni, 4-2 lett a vége - így a Fehérvár az aranyérmes.

IFJÚSÁGI

Hasonlóan alakult az U18-as döntő is, sőt, mivel az ifik fináléja három győzelemig tartott, itt talán még felfokozottabbak voltak az idegállapotok. Az első két meccset több góllal az Ocskay JA nyerte, a második kettőt egy-két góllal a Vasas, és mivel váltott pályaválasztással haladtak a csapatok, nyertek otthon és idegenben is, azaz pláne nem lehetett megjósolni, mi lesz a mindenről határozó, április 1-jén rendezett ötödik meccsen. Hát az lett, hogy a rendes játékidőben nem tudtak dönteni a csapatok, a hosszabbítás viszont a harmadik percben véget ért! 62:15-nél ugyanis betalált Horváth Richárd, így az Ocskay JA idegenben lett bajnok.

SERDÜLŐ

A serdülőknél is ötmeccsesre nyúlt a döntő, és ott is az Ocskay JA nyert - de nem könnyen. Mert ugyan megszerezte a vezetést a párharcban, ám a MAC nemcsak egyenlített a második alkalommal (hosszabbításos győzelemmel otthon), hanem fordított is a harmadik meccsen (egygólos sikerrel idegenben). A negyediket viszont kiütéssel, 5-1-re nyerte az Ocskay JA, ugyancsak idegenben, visszavéve a pályaelőnyt és az irányítást. Így aztán a döntő mérkőzésre Székesfehérváron került sor március 9-én - ám ahogy a párharcban, ezen a mérkőzésen is mélyről kellett visszajönnie a későbbi bajnokcsapatnak, hiszen a 34. perc elején még a MAC vezetett 3-1-re. Innen egyenlített a 38.-ikra a Fehérvár, fordított a 47.-ikre és nyert végül 5-3-ra.

KÖLYÖK

A két, idősebb korosztályban elveszített döntőért a kölyköknél vágott vissza a MAC, amely 3:0-s összesítéssel húzta be a finálét és az aranyérmet az Ocskay JA-val szemben. Azt persze nem mondhatjuk, hogy egyoldalú lett volna a párharc - ez nem divat ezen a tavaszon a magyar hokiban -, hiszen az első és harmadik mérkőzés is csak a hosszabbításban dőlt el.

ELŐKÉSZÍTŐ, MINI, SZUPERMINI

Természetesen a legkisebbek is végigjátszották az évadot, ám náluk még nem az eredmény a legfontosabb, így bajnokokat sem avattak - a minik pedig még játszanak is néhányszor április első napjaiban.

VUB

A vegyes utánpótlás-bajnokságban hat csapat vett részt, és az alapszakaszban azonos pontmennyiséget gyűjtő NS Stars, valamint Spartak Subotica játszották a döntőt, amit előbbi nyert meg 8-2-re, s vele együtt a bajnokságot is.

NŐI

A női bajnokság fináléja dőlt el a lehető legrövidebb idő alatt, hiszen a KHM Budapest kettőből kétszer győzött a Marilyn ellen, ráadásul mindkétszer a rendes játékidőben - viszont kettő gólnál itt sem alakult ki nagyobb különbség.

NŐI OB II

A Sportország már az utolsóelőtti játéknapon behozhatatlan előnyre tett szert, így vasárnap már tét nélkül, bajnokként lépett jégre a Megyeri úton - ki is kapott 4-1-re a KMH B-csapatától. A nevezett csapatok 12-12 mérkőzést játszottak a szezon során, ezalatt a bajnok Sportország SC 15 pontot szerzett, a KMH B 13 ponttal ezüstérmes, a Marilyn HC B együttese pedig 8 ponttal zárt a harmadik helyen.

OB II

A másodosztály küzdelmeit tornarendszerben szervezte meg az MJSZ az idei évben, az április végén megrendezett tornán öt magyar és három szerb együttes vett részt.

Kupagyőztes: Crvena Zvezda