Vb: vereség Kazahsztán ellen

2015.04.20. 12:56 |

Vereséggel folytatódott a Krakkóban zajló divízió 1/A világbajnokság a magyar férfi felnőtt válogatottnak, amely Kazahsztán ellen 5-0-ra veszített.

Az első játéknapon Rajna Miklós védett, a másodikon Bálizs Bence kapta meg a lehetőséget a kapuban, egyébként ugyanolyan összetételben kezdtünk Kazahsztán ellen, mint Japánnal szemben vasárnap délután.

És hasonlóan is kezdődött a meccs, mint előző nap: borzasztóan, hiszen megszerezte a vezetést Kazahsztán, mivel Konszantin Rudenko kihasználta a kettős fórt.

Ezek után bemelegedtünk, de a pálya másik végében kevésbé voltak szigorúak a zebrák, akik viszont a mi kapunknál önkénytelenül bár, de nekünk segítettek, mert a korong átcsúszott Bálizson, és Rudenko bepofozta, ám addigra lefújták az akciót, mert az alapvonal mögött álló vezetőbíró egy pillanatra nem látta a pakkot, és máris sípolt.

A második harmadban ugyanabban a mederben hömpölyögtek tovább az események: Kazahsztán gyűjtötte az emberelőnyöket, amiket szép sorjában be is lőtt, és gyakorlatilag négy, hivatalosan három fórgóllal vezetett 4-0-ra a finálé előtt.

De az eurázsiai gépezet nem állt le, Konszantin Puskarjov betett még egyet a rövidbe, így 0-5 lett a vége.

Kedden szünnap lesz, szerda délután majd Olaszországgal folytatjuk a vb-t.

VÉLEMÉNY

Rich Chernomaz: "Nem kezdtünk jól, a kettős emberhátrányból gólhátrányba is kerültünk, és ez nyilván nem segített, de még örülhettünk, hogy csak egy gól volt a különbség az első szünetben, mert az ellenfélnek kiváló lehetőségei adódtak. Négy találatot kaptunk emberhátrányban. Az elmúlt két hétben sokat dolgoztunk azon, hogy a játékosok teste és ütője is a megfelelő pozícióban legyen, de ma egyiket sem csináltuk jól, ezekből születtek az emberhátrányok, és ezért nem tudtuk tartani a lépést. Japán ellen pont fordítva volt: a végén ők csináltak két felesleges kiállítást, amiből megnyertük a mecset. Kazahsztán viszont négygólos előnyben is blokkolt, takarta a passzsávokat, és kiválóan helyezkedett, alig volt lövőhelyzetünk. Az edzőt, aki így készíti fel a csapatát, és eléri, hogy egész mérkőzésen ezen a színvonalon teljesítsen, csak dicsérni lehet. Nem volt esélyünk a győzelemre."

Andrej Nazarov (Kazahsztán): "Jó meccs volt, nekem tetszett, hiszen ötször is betaláltunk. Az első harmadban szerencsénk is volt, a másodikban pedig további gólokat szereztünk, és 4–0-nál vége volt a meccsnek. Onnantól kezdve a következő meccset vártuk."

Frank Banham: "Nem úgy kezdtünk, ahogy akartunk: 5 a 3 ellen támadhatott Kazahsztán, ki is használta, és megvolt a lendülete. Az első harmadot mégis jól zártuk, a másodikban viszont gyorsan jöttek az újabb gólok… Nem tartottuk magunkat a taktikához, talán, mert jobb volt az ellenfél és más stílusban is játszott."