Vas Márton: „Jól érzem itt magam”

2013.11.18. 10:19 |
Négy idény után ismét légiós Vas Márton, aki kiválóan teljesít.

Négy idény után ismét légiós Vas Márton, aki kiválóan teljesít a felnőtt férfi válogatott szövetségi kapitánya, Rich Chernomaz felügyelete alatt a Löwen Frankfurtnál. Vas a legutóbbi német bajnokiján tovább javította a kiváló +/- mutatóját és gólzáporos győzelemnek is örülhetett.

Akadt néhány játékosunk, akik nem tudtak hazatérni az MME Négy Nemzet Tornára a felnőtt férfiválogatotthoz. Nem jöhetett Hári János, akit „elkért” klubcsapata, a finn első osztályú HIFK, nem jöhetett Hentes Kristóf, aki sérüléssel bajlódott, nem jöhetett a tengerentúlról Kóger Dániel és Nagy Gergő, Nagy Krisztián és Sebők Balázs pedig a juniorokhoz tartozott – Sebők aztán oda sem, mert agyrázkódással kidőlt.

És nem jöhetett Vas Márton sem, akinek a klubja, a német harmadosztályú Löwen Frankfurt bajnokit játszott a válogatott-szünetben is. Válogatott centerünk-hátvédünk tehát a nyáron elköltözött Magyarországról és azóta nem járt otthon, de nem bánja.

Jól érzem itt magam – mondta Vas, aki vasárnap a Neuss elleni 13–2 során nem szerzett pontot, de sok-sok pluszpontot gyűjtött, és immár +27-nél tart. – Ez pontgyűjtő meccs volt, de sajnos kiszúrtunk a kapusunkkal, aki így kapott még egyet.” Na de mikor! Az óra 0:00-t mutatott, amikor a korong megpihent a hálóban, így már nem is volt középkezdés, csak a kézfogásokhoz sorakoztak fel a játékosok.

Az eddig 11 bajnokin 6 gólt és 14 asszisztot gyűjtő Vas Márton fő főnöke az idényben a nálunk szövetségi kapitány, a Frankfurtban igazgatóként dolgozó Rich Chernomaz, a vezetőedzője pedig Tim Kehler, aki a MOL Liga elődöntőjéig vitte a Miskolci Jegesmedvéket.

„Gratulálok a saját drukkereinknek, hogy így szurkoltak mindkét csapatnak! – nyilatkozta Kehler a gólzáporos győzelem után. – 21–0 volt az első bajnokink eredménye, hét közben kemény rangadót nyertünk a Kassel ellen, ilyen előzményeket követően nehéz motiválni a játékosokat. Örülök, hogy túlvagyunk ezen a meccsen és annak is, hogy nyertünk, ellenfelünknek pedig a legjobbakat kívánom!”

Így vagyunk ezzel magunk is – csak Vas Mártonra gondolva.