Valchar 4 pontjával tartotta otthon a pontokat a Brassó

2023.01.05. 20:02 |

Az utolsó percben három gólt is lövő Corona 8-3-ra verte a második helyen álló fővárosi együttest.

A régóta maródi Uimonen mellett Gőz Balázst is nélkülöző vendég BJAHC 50 másodperc alatt hátrányba került miután Valchar elhúzott magával több vendég védőt, a honosított cseh játékos keresztpassza üresen találta a kapu előtt Domingue-t, aki mattolta Kornakker Dánielt. A folytatásban kimaradt egy brassói emberelőny, majd 4 a 4 ellen Varga Kadent ütközte le keményen a brassói kapu mögött Garcia, a korong Schlekmannhoz került aki jó ütemben tálalt a ketrec mögül előkeveredő Varga elé, a fiatal védőnek már nem volt nehéz dolga. Mindössze fél percig állt döntetlen az eredményjelzőn, Boriszenko szánta lövésre magát a kékről, a Kornakkerről kijövő korongot Schaber harmadik szándékból juttatta a kapuba. A 19. percben kihasználta első emberelőnyét a BJA: Sills kiállítása alatt Elo adott forintos keresztpasszt a túlsó vasnál várakozó Schlekmannak, aki nem hibázott, 2-2.

A második harmad elején mindkét együttes kihagyott egy emberelőnyt, majd a 34. percben Kóger passzát követően Boriszenko fordult le látványos Djumicról, lövése utat talált a kapuba. Négy perccel később Valchar korcsolyázott be a vendég harmadba, a védők nem támadták meg, a rutinos játékos kíméletlenül a hálóba lőtt. A játékrész hajrájában Szabó Krisztián után Bors Hubát is kiküldték a játékvezetők, a kettős előnyből 4 másodperccel a dudaszó előtt Elo révén zárkóztak a Rozsomákok, 4-3. A gól következtében a büntetőpadról visszatérő Szabót rögtön visszazavarták oda a játékvezetők, így a harmadik harmadot is kettős előnyből kezdhette a BJAHC.

Kangyal Balázs tanítványai nagy nyomás alá helyezték Rylan Toth kapuját, de a brassói védelem kihúzta az áthúzódó kettős hátrányt. A folytatásban inkább a Brassó játékában volt benne az újabb gól, mint a vendégekében, az 53. percben rezdült is a háló: Boriszenko kékvonalas lőtt passzába jól ért bele a kapu előtt VanWormer, 5-3. A hajrában a kétgólos hátrány dacára lehívta kapusát a vendég edzői stáb, egy brassói megindulást követően az üres kapu mögül előbányászott korongot a duplázó Valchar estében húzta be. 6-3-as állásnál Kornakker visszatért a kapuba, de a sztorinak itt még nem volt vége: 59:46-kor Zagidullin kapuvasát követően Gajdó Balázs tette be a kipattanót, majd a középkezdést követően Nagy Krisztián bulizott hátra, a lassan csúszó korongot Kornakker bepotyázta, a gólt Sills kapta meg.

A Corona Brassó Toth kapus stabil teljesítményének és egy gólzáporos utolsó percnek köszönhetően 8-3-ra verte a BJAHC-t és pontszámban beérte a negyedik DEAC-ot. A GYHK-val szemben lépéshátrányba kerülő fővárosi együttes pénteken Gyergyószentmiklóson zárkózhat, míg a Corona ugyanaznap a FEHA19-et fogadja.