Ukrajna már Budapesten edz, ismerős arcokkal

2024.08.19. 10:00 |

Az ukrán válogatott jó pár tagja már pénteken megérkezett Magyarországra, az Óbudai Jégcsarnokban készül a csapat az augusztus 25-i, a Vasas Jégcentrumban rendezendő mérkőzésre, valamint a rigai olimpiai selejtezőtornára.

Az ukrán keret huszonkilenc fős, három kapus, kilenc védő és tizenhét csatár alkotja – a játékosok folyamatosan csatlakoznak a budapesti edzőtáborra, tizenkilencen voltak jelen az első edzésen. Jaroszlav Pancsenkóra is számított a szakvezetés, de a Kijev Capitals nem engedte el.

A keretből a korábban Újpesten szereplő Olekszandr Pereszunkót ismerhetjük leginkább, gólerős támadó, 33 Erste Liga-találkozón 14 gólt és 29 asszisztot ért el a 2022/23-as idényben – ezután Poprádon Vay Ádám csapattársa volt, az új idényt majd Eperjesen kezdi.

Szintén nem ismeretlen Ivan Sziszak, aki a Dunaújvárosi Acélbikák játékosaként tavaly 44 Erste Liga-meccsen lépett jégre, ezeken 4 gólt és 6 asszisztot is jegyzett, marad a csapatnál az új idényre is.

A novemberi Sárközy Tamás Emléktornán játszottunk legutóbb az ukrán válogatottal (akkor 5-4-re alulmaradtunk), abból a csapatból 17-en (!) ismét ott vannak Ukrajna keretében. Köszönthetünk majd a finn, a cseh, a szlovák, az olasz, a lengyel és a francia bajnokságban szereplő játékost is.

Az ukránok is érdekeltek még az olimpiai selejtezőben: amíg a mieink Pozsonyban küzdenek az osztrák, a kazah és a szlovák válogatott ellen, addig ők Rigában a lettek, a szlovének és a franciák ellen próbálnak bravúrt elérni augusztus 29. és szeptember 1. között.

Az augusztus 25-i magyar-ukrán meccsre az eventim.hu felületén lehet jegyet vásárolni.

Az ukrán válogatott kerete:

Kapusok:

Bogdan Djacsenko (Szokil Kijev, ukrán), Oleg Petrov (Szokil Kijev, ukrán), Eduard Zaharcsenko (Storm, ukrán)

Hátvédek:

Igor Merezsko (HK Plzeň, cseh), Jevgenyij Ratusnyij (Vihar, ukrán), Ivan Sziszak (Dunaújvárosi Acélbikák), Artur Csolacs (Henderson Silver Knights, amerikai), Pilip Pangelov-Juldasev (Podhale Nowy Targ, lengyel), Artem Hrebenyik (Ketterä, finn), Vitalij Andrejkiv (Zaglebie Sosnowiec, lengyel), Volodimir Volkov (Modre Kridla Slovan, szlovák), Mikita Polonyickij (Szokil Kijev, ukrán)

Csatárok: Olekszandr Pereszunko (Eperjes, szlovák), Ilja Korencsuk (Zaglebie Sosnowiec, lengyel), Danyil Traht (Lukko, finn), Andrij Denyiszkin (Podhale Nowy Targ, lengyel), Vitalij Ljalka (Kremencsuk, ukrán), Denyisz Borodaj (Szokil, ukrán), Vagyim Mazur (Szokil, ukrán), Viktor Zaharov (Szokil Kijev, ukrán), Vologyimir Cserdak (Szokil Kijev, ukrán), Roman Blahij (Szokil Kijev, ukrán), Olekszij Vorona (KH Torun, lengyel), Sztanyiszlav Sadovikov (Berani Zlin, cseh), Jevhen Fagyejev (EC Bregenzerwald, osztrák), Feliksz Morozov (Morzine-Avoriaz, francia), Denyisz Honcsarenko (Pergine, olasz), Dmitro Nimenko (Aosta, olasz)

Szövetségi kapitány: Dmitro Hrisztics

A magyar válogatott keretéről itt írtunk bővebben, míg a Majoross Gergellyel készült interjúnkat ide kattintva lehet elolvasni.

(Fotó: Ukrán Jégkorong Szövetség/Facebook)