Újvárosban nem megy a Brassónak, élen az FTC

2021.01.07. 22:27 |

Gólgazdag volt a csütörtöki játéknap az Erste Ligában. Az FTC ezúttal stabilan védekezve verte a Gyergyót, így újra az első helyen áll. A Csíkszereda két jó harmaddal győzött Győrben. A Brassó fordulatos meccsen kapott ki a ráadásban az Acélbikáktól. A MAC HKB idén harmadik alkalommal verte meg a Vasast. Taratuhin és Schlekmann is mesterhármast szerzett.

FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Az első harmadban a vendégek játszottak aktívabban, de gól egyik oldalon sem született. A második felvonás elején fórba került a Fradi, és ezt követően át is vette az irányítást. A Gyergyó büntetőt lőhetett, de Szabó nem találta el a kaput. A hazaiaknál végleges fegyelmit kapott Pavuk, de az FTC így is előnybe került: a 33. percben Hegyi távoli, lapos lövését Cooke sem védhette már. A hazaiak egy percig kettős fórban is támadhattak, de ekkor a GYHK-nak volt ziccere, ám Arany jól védett.

A harmadik harmad elején nőtt a különbség: Hajós emberhátrányban volt eredményes Kulmala megindulása után. Az FTC fölényben játszott a folytatásban, és őrizte előnyét. A vendégek a hajrában levitték a kapust, de ez megbosszulta magát, Nagy Gergő korongszerzése után végül Somogyi talált be.

Az FTC sorozatban harmadik meccsét nyerte meg, és átvette a vezetést. A zöld-fehérek vasárnap a DAB ellen folytatják, míg a Gyergyó szombaton a Vasas vendége lesz.

Nyilatkozat

Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brasov Wolves 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után

A hazaiaknál már két testvérpár játszott, hiszen Gebeiék mellett Jakabfy Csongor után Sámuel is hazatért Svédországból. A Brassónál egyelőre várat magára Fowlie visszatérése.

Így a vendégek kezdtek jobban, már az 52. másodpercben vezetést szereztek Finucci révén. Mozgalmas volt az első harmad, sok lövéssel, de újabb gól ekkor nem született. Aztán a 25. percben Finucci volt újra eredményes, ám ezt követően jött az újvárosi feltámadás. Szappanos szépített, majd egymás után két emberelőnyéből a második gólra váltotta a hazai gárda St. Pierre révén. Az egyenlítés után másfél percen belül a vezető találat is összejött Mazurek góljával. Erre azonban gyorsan válaszolt a Brassó, és Boriszenko hűtötte le a kedélyeket.

A harmadik harmadban sem lassítottak a felek, újra Mazurek talált be. Az újvárosi vezetés az 53. percig élt, ekkor az élénkebb Brasó Carlson révén egyenlített.

A hosszabbításban aztán a DAB-nak volt több helyzete, és amikor már csak 27 másodperc volt hátra a maximális öt percből, Pihlqvist eldöntötte a bónuszpont sorsát.

Az Acélbikák újabb bravúrt értek el, másodszor is le tudták győzni a vesztett pontok alapján legjobb mutatóval rendelkező Brassót. A Corona sokáig nem szomorkodhat, pénteken már Újpesten játszik.

Nyilatkozat

Borbás Gergely, másodedző, Dunaújvárosi Acélbikák: „Ha valaki a meccs előtt azt mondja, hogy hosszabbítás után megverjük a Brassót, valószínűleg aláírtuk volna, így viszont egy van egy kis hiányérzetünk, mert az 53. percben még vezettünk. Küzdelmes mérkőzés volt, szerencsére jó ötven percig tudtuk használni mind a négy sorunkat, így bírtuk erővel a véghajrát, a mi helyzetünkben minden győzelemnek örülni kell."

Zsók Levente, Brassó, másodedző: „Az első negyedórában az történt a jégen, amit elterveztünk, ám a második harmadban, kétgólos vezetésünk tudatában talán egy kicsit hátradőltünk, ide-oda hoki volt ekkor, jöttek a buta kiállítások, és a hazai gólok is, de szerencsére még a harmad végén sikerült egyenlítenünk. Az utolsó húsz percben sokáig rohantunk az eredmény után, sikerült is egyenlítenünk, de nem lehetünk elégedettek, ki kell javítanunk a ma elkövetett hibáinkat."

Titánok-Sport Club Csíkszereda 3-8 (0-4, 3-1, 0-3)

A vendégeknél bemutatkozott Wishart. A Sportklub volt az aktívabb a meccs elején is, és fölénye a 8. percben érett góllá, Combs talált be. Aztán a harmad második felében három perc alatt három gólt is szerzett a Csíkszereda: előbb Loginov remek passzát Taratuhin lőtte be közelről, majd Láday növelte a különbséget volt csapata ellen, és Becze is villant, Szeles lábai között gólt szerezve.

A második harmadban mintha egy másik Titánok jöttek volna ki a jégre. Jól védekeztek, és az ellenakciók is veszélyesek voltak. A 29. percben Tiainen kapásgóllal szépített, de Taratuhin visszaállította a négygólos differenciát. A hazaiak azonban hajtottak, és Jakimcsuk éles szögből, majd Németh egy kipattanót értékesítve visszahozta az együttes. A Szereda ráadásul tízperces fegyelmivel elveszítette Blackwatert.

Az utolsó harmadban újra koncentráltabban játszott az erdélyi együttes. Taratuhin mesterhármasig jutott, majd László nagy védései is kellettek, hogy nem változzon az állás, amikor emberhátrányban játszott a Sportklub. A vendégek egy kettős kiállítást is kivédekeztek, majd a büntetőpadról visszatérő Combs góllal zárta le az egyéni akciót. A végén Tousignant emberelőnyben állította be a végeredményt.

A Titánoknak sorozatban ez volt az ötödik vereségük, míg a Csíkszereda két kudarc után javított. A két együttes pénteken Győrben ismét megmérkőzik egymással.

Nyilatkozat

Kasper Vuorinen, vezetőedző, Titánok: "Azt kell, hogy mondjam, a számok nem tükrözik a valóságot. Jól kezdtünk, az első 5 percben jól ment a játék, aztán az ellenfelünk gyorsabban és jobban kezdett játszani, és talán ez volt az oka annak, hogy négy hatalmas hibát vétettünk. Az ellenfelünk pedig büntetett. Tudtuk, hogy a második harmadban több kell, aktívabban, agresszívebben kezdtünk játszani, mint az öt embert használva, hittünk magunkban és a második harmadot 3-1-re meg is nyertük. Szóval az egy jó harmad volt. A harmadikban jól kezdtünk, az ellenfelünk talán kicsit frusztrálttá vált, így minden esélyünk megvolt rá, hogy előnyben játszhassunk. Ha egy ilyen mérkőzésen sikeres akarsz lenni, gólt kell szerezni előnyben. Ezért én lettem a felelős, ezért az én dolgom megtalálni a módját annak, hogy hogyan szerezzünk gólt. Üreskapus helyzetünk is volt 3-6-os állásnál, de 10 másodperccel később már 3-7 volt. Ha ott gólt szerzünk, akkor 4-6 lett volna és talán egy teljesen más mérkőzés. Szóval megvoltak a helyzeteink, még a győzelemért is mehettünk volna, de vannak olyan hibák, amik elkerülhetőek. Ha az erőfeszítést és a hozzáállást nézzük, nem lehet panasz a srácokra, ők mindent beletettek. Most vezetőedzőként az én feladatom megtalálni annak a módját, hogy játsszunk eredményesebben. Több gólt lőjünk, és kevesebbet kapjunk."

Jason Morgan, vezetőedző, Csíkszereda: "Elégedett vagyok az eredménnyel. Jó első harmadot produkáltunk és ez is volt a fő cél a mérkőzés előtt nekem és a srácoknak is, hiszen Gyergyóban mindkétszer laposan kezdtünk. Azokat a mérkőzéseket el is vesztettük, így ma az erős kezdés volt a legfőbb cél. Sok energiával játszani, pozitívnak és magabiztosak lenni, és így is játszottunk. A másodikban kicsit kiengedtünk, ahogy az várható is volt, az ellenfelünk pedig nem adta fel, felül is kerekedtek rajtunk a második 20 percben, azt a játékrészt 3-1-re ők nyerték. A harmadik harmadban stabil volt a játékunk, László Arnold pedig remek formában védett. Ez nagyon fontos volt. A helyzeteink is bementek, az első két sorunk gólokat szerzett. Remélem, hogy holnap ezt tudjuk folytatni."

Opten Vasas HC-MAC HKB Újbuda 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)

A Vasasban visszatért Páterka eltiltása után, míg a vendégeknél bemutatkozott Kozma. Dóczi révén a MAC HKB került előnybe fórban, de a Vasas Pápa találatával egyenlített. Ezt követően a hazai együttes kettős fórban is próbálkozhatott, de nem tudott előnybe került, Farkas és a védelem is állta a rohamokat.

A második harmadban a vendégek irányították a játékot, de Tóth sokáig jól védett. Aztán a játékrész derekán a vendégek kétszer is betaláltak: előbb Schlekmann takarásból, aztán Kreisz közelről volt eredményes.

A Vasas az utolsó harmad elején gyors góllal csökkentette a különbséget Béres megindulása után, de az újbudaiak élni tudtak a következő fórral, ami fontosnak bizonyult: ismét Schlekmannt ünnepelhették a társak. A hazai alakulat próbálkozott, de csak kapuvasig jutott. A végén a kapuslehozatalt is megpróbálta az edzői stáb, ám zárkózás helyett újabb kapott gól lett ebből, Schlekmann vette be az üres kaput, így a 18 éves csatár mesterhármasig jutott.

A másik kései összecsapáson az esélyesebb MAC HKB Újbuda a második harmadban két gyors gólt ütött, és ugyan a Vasas jól tartotta magát, nem volt esélye a pontszerzésre. A 18 esztendős Schlekmann Márk mesterhármast ütött.

A MAC HKB hétfőn játszik legközelebb, a Brassó lesz az ellenfél, míg a sorozatban három vereségnél tartó Vasas a Gyergyó ellen javíthat.

Nyilatkozat

Ladányi Balázs:, vezetőedző, Opten Vasas: „Úgy érzem, hogy talán lehetett volna több benne, talán vissza lehetett volna hozni, de nagyon könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek. A védekező harmadban kevés férfi van közöttünk, aki meri vállalni a fájdalmat, ennyi lövést nem szabad adni az ellenfélnek, szitává lövik a kapusainkat. Ennél sokkal önfeláldozóbban kell játszanunk.”

Kangyal Balázs, vezetőedző, MAC HKB: „Azzal foglalkoztunk legtöbbet, hogy hogyan tudunk készen állni minden meccsen az első pillanattól. Ma nem volt ezzel probléma, nagy nyomás alatt tartottuk őket az elején. Utána jött két kiállítás, két emberelőny, vezettünk is, majd belementünk egy amolyan káoszhokiba, amiből kiállításokat kaptunk. Fegyelmezetlenek voltunk, és abszolút visszahoztuk őket a meccsbe. Utána kicsit rendbe vágtuk a fejeket és a játékrendszerünket, nagyon sokat korcsolyáztunk, nagyon sokat ütköztünk, sok olyan dolgot használtunk, amiket az elmúlt napokban beszéltünk. Ez hozta a különbséget, és úgy érzem, ma tényleg volt különbség a két csapat között. Megérdemelten nyertünk, ezért is gratuláltam a srácoknak tiszta szívemből az öltözőben.”