Újpesti és brassói győzelem

2021.01.30. 21:56 |

Az UTE háromszor is hátrányba került az Acélbikák ellen, de végül győzni tudott. A Vasas a Brassó ellen már nem tudta végig megismételni a csíkszeredai teljesítményét.

UTE-Dunaújvárosi Acélbikák 6-3 (3-3, 3-0, 0-0)

Az újpestieknél a hiányzó Benk, Bodó, Just, Szécsi, Rajna, Sikorcin sorhoz csatlakozott a 14 meccses eltiltását megkezdő Szabad is. A vendégeknél Pinczés védett, Bacashihuát nem nevezték, és lehetőséget kapott majdnem egy hónap után újra Nilsson is.

A DAB remekül kezdett, 17 másodperc után Török szerzett vezetést. Az UTE a 9. percben tudott egyenlíteni Perkovich révén. A harmad második felében még inkább rákapcsoltak a csapatok. A 12. percben Szappanos újra az újvárosiakat juttatta vezetéshez, aztán fél percen belül Vincze egalizált. A vendégek harmadszor is magukhoz ragadták az előnyt, Gebei Gergely jó passzát Turcotte értékesítette. Az újpesti válasz egy percen belül érkezett, a szlovén Sotlar megszerezte első erste ligás gólját egy szép csel után.

A második harmadban jóval aktívabb volt az UTE, a DAB pedig már nem tudta a tempót tartani. A játékrész elején Rafaj, aztán késleltetett kiállítás alatt Varga volt eredményes, így a hazaiak léptek el. Sőt, a 33. percben újabb emberelőnyt értékesítettek, Kiss találatával 6-3-ra alakult az állás.

Az utolsó harmadban a lila-fehérek kétszer a kapuvasat találták el. Az Acélbikák próbálkoztak közelebb kerülni, ám a lehetőségek kimaradtak.

Az UTE feljött a harmadik helyre, és jövő héten erdélyi túrára indul. A Dunaújváros továbbra is a sereghajtó, csütörtökön a Vasas ellen tehet egy lépést a remények életben tartására.

Nyilatkozat

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: Nem egyszerű úgy játszani, hogy ennyi sérültünk van, bár szerencsére a hátvédeink közül nem hiányzik senki, és ez komoly tartást ad nekünk hátul. Az első harmad után nekünk volt hízelgő a döntetlen, de a második harmadra egy másik csapatunk jött ki az öltözőből. Az a 10-15 perc játék, amit akkor produkáltunk, bizakodásra ad okot, az mutatja, hogy ilyen felforgatott sorokkal is tudunk dominálni. A harmadik harmad az eltelt, megvoltak a helyzeteink, kapuvasakat is szereztünk, közel voltunk az újabb gólhoz, ami nem jött össze, de így is örülünk a három pontnak.”

Borbás Gergely, másodedző, Dunaújvárosi Acélbikák: Az utóbbi mérkőzéseinkkel ellentétben végre jól kezdtünk, mégis döntetlennel végződött az első harmad. A második játékrészre másik Újpest jött ki a jégre, mi a védekező harmadban nem voltunk elég kemények a kapunk előtt. A harmadik harmadra visszataláltunk a meccsbe, de gólt szerezni nem tudtunk, ez lett a vége.”

Corona Brasov Wolves-Opten Vasas HC 4-2 (3-1, 0-1, 1-0)

A brassóiaknál Fowlie, a Vasasnál Odnoga maradt ki. A hazaiak jól kezdtek, Molnár Zoltán a 2. percben betalált. Ezt azonban egy kiállítás követte, amit Kmec kihasznált, így a 7. percben egyenlő volt az állás. Nem sokáig, még ebben a percben McFadden vette be Sági kapuját. A Vasas került ezután emberhátrányba, és ahogy lejárt Bödök büntetése, McFadden újra eredményes volt.

A második harmadban kettős fórba került a Vasas, és ennek meg is lett az eredménye, Szalma csökkentette a különbséget. A vendégek jóval aktívabbak voltak ebben a harmadban, a Brassó csak kevés lehetőséget alakított ki.

Az utolsó játékrész fordult a kocka, újra a Corona volt támadóbb, és a 49. percben McFadden harmadik találatát is megszerezte. A folytatásban mindkét csapat próbálkozhatott fórban, de újabb gól nem született.

Nyilatkozat

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: „Egy kemény csapat ellen játszottunk, sok energiával hokiztak. Elismerés illeti az edzőjüket, jól és keményen játszó együttest alakított ki. Nehéz lesz ellenük játszani a rájátszásban. Jól kezdtünk, aztán a második harmadban a Vasas volt a jobb, mi végigaludtuk ezt az időszakot. A harmadik harmad tetszett, és bár az emberhátrányos védekezésünk átlagos volt, így is győzni tudtunk, amiért jár a dicséret a csapatnak.”

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas:Megtanultuk a leckét, 60 percig végig jól kell játszani. Úgy, ahogyan az utolsó 40 percben tettük. Nagy előnyt adtunk a Brassónak és nem tudtuk úgy visszajönni a meccsbe, ahogy szerettük volna. Ezzel együtt büszke vagyok a fiúkra, hogy egy ilyen erős csapaton 40 percen keresztül pariban tudtunk lenni. A második harmadban nagyon jól játszottunk, ezzel együtt nem érdemeltünk győzelmet.”