Újpesten játszik a női válogatott

2016.02.09. 10:25 |

Az női U23-as válogatott a Megyeri úti jégcsarnokban fogadja Szlovákia, Ausztria és Dánia felnőtt csapatát február 12-14. között.

Ma kezdi meg a közös munkát a női válogatott az újpesti jégcsarnokban, ahol hétvégén Négy Nemzet Tornán fogadja egy értékcsoporttal feljebb érdekelt ellenfeleit. Ez annyit tesz tehát, hogy míg Magyarország idén Olaszországban a divízió 1/B-ben játszik áprilisban, addig mindhárom vendégünk márciusban, épp Dániában lép majd jégre a női világbajnokság divízió 1/A csoportjában.

A múlt héten Lengyelországban készülő kerethez csatlakoztak az Európában játszó idegenlégiósaink, így ezúttal 24 lány kapott meghívót a február 9-11. közötti táborra.

A három nap során két-két jeges és egy-egy száraz edzésen vesz részt a keret, majd pénteken Szlovákia, szombaton Ausztria, vasárnap Dánia ellen játszik.

„Ez a torna is a világbajnokságra való felkészülést szolgálja, ahogy a lengyelországiak is múlt héten. Az ottani ellenfelünk gyengébb játékerőt képviselt, az ellenük vétett esetleges hibákat e hétvégi ellenfeleinkkel szemben már biztosan nem engedhetjük meg magunknak, mert jó eséllyel nem maradnak majd büntetlenül” – mondta Marton Tibor szövetségi kapitány.

A KERET

Kapusok (2): Horváth Vanessa (KMH Budapest), Poltzer Renáta (Ifj. Ocskay Gábor JA)

Hátvédek (8): Grkovic Jelena, Holzer Bernadett, Németh Bernadett, Pártos Réka, Rónai Alexandra, Tóth Enikő (mind KMH Budapest), Kreisz Emma (MAC Budapest), Mayer Fruzsina (Vasas SC)

Csatárok (14): Brgles Nóra, Pintér Lili (SDE Stockholm), Dabasi Réka, Alexandra Gowie, Pavuk Petra, Pintér Hanna, Somogyi Vivien, Szelényi Lilien, Trencsényi Kitti, Ungár Rebeka (mind KMH Budapest), Gottlibet Zóra (Vasas SC), Horváth Tifani, Kiss Andrea (SC Weinfelden), Huszák Alexandra (Arktyik Unyiverszity)