Újabb újonc a férfiválogatott keretében

2024.08.23. 10:00 |

A 16 éves Szongoth Dománt hívta be az ukránok elleni mérkőzésre és az olimpiai selejtezőre készülő bő keretbe Majoross Gergely.

A magyar férfi jégkorong-válogatott szombaton kezdi meg az edzéseket, majd vasárnap 18 órától az ukránok ellen játszik felkészülési mérkőzést a Vasas Jégcentrumban. A csapat jövő kedden utazik el Pozsonyba, ahol csütörtökön rajtol az olimpiai selejtező torna: sorrendben a kazah, a házigazda szlovák és az osztrák együttes lesz az ellenfél.

Majoross Gergely szövetségi kapitány a múlt héten kihirdetett bő kerete néhány helyen változott: Hári János és Stipsicz Bence nem tud játszani és csatlakozni a társakhoz, behívót kapott viszont a 16 éves Szongoth Domán. A fiatal csatár Újpesten nevelkedett, tavaly nyáron igazolt Finnországba, ahol a KooKoo U16-os és U18-as együttesében szerepelt, előbbiben húzóember volt 33 mérkőzésen 76 ponttal, de az ifjúságiak között is megállta a helyét 18 mérkőzésen 17 pontot gyűjtve. Részt vett az U18-as válogatottal az áprilisi világbajnokságon, egy gól és két assziszt volt a mérlege, majd már az U20-asokkal szerepelt a múlt heti karlstadi tornán is, ahol kétszer is eredményes volt. Nyáron 2+1 éves profi szerződést kötött a KooKoo-val. Horváth Alex és Horváth Bence mellett ő a harmadik újonc a mostani keretben.

Az ukránok elleni vasárnapi mérkőzésre (Vasas Jégcentrum, kezdés 18.00) újabb szektorok nyíltak meg, jegyeket még lehet vásárolni az Eventim oldalán, már 1490 forinttól.

A keret:

Kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, norvég), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Vay Ádám (HK Poprad, szlovák)

Hátvédek: Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor, Hadobás Zétény (Iowa Heartlanders, amerikai), Horváth Alex (Ocelari Trinec, cseh), Horváth Milán (JoKP, finn), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Nilsson Henrik (Kalmar, svéd), Ortenszky Tamás (Winterthur, svájci), Szabó Bence (BJAHC)

Csatárok: Ambrus Gergő (Hydro Fehérvár AV19), Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo, finn), Horváth Bence (Jukurit, finn), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Krisztián (BJAHC), Nemes Márton (Mora IF, svéd) Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Lindenwood, amerikai), Sebők Balázs (Hydro Fehérvár AV19), Sofron István (BJAHC), Szongoth Domán (KooKoo, finn), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (JYP, finn)

A stáb: Majoross Gergely szövetségi kapitány, Kiss Dávid másodedző, Szilassy Zoltán másodedző, Tokaji Viktor másodedző, Bartalis Balázs skill/videóedző, Samuli Nordman kapusedző, Puskás Sándor erőnléti edző, Hubay Zsombor fizioterapeuta, Dubóczki Dóra fizioterapueta, Dr. Rybaltovszki Henrik csapatorvos, Nagy József felszerelés-menedzser, Závodszky Szabolcs technikai koordinátor, Németh Gergely sportpszichológus, Szilágyi Levente csapatvezető, Végh Benedek szakági vezető, Bóta Márton sajtó, Vörös Dávid fotó

Az olimpiai selejtező programja:

Augusztus 29., 14.00 Kazahsztán-Magyarország
Augusztus 29., 18.00 Szlovákia-Ausztria