Ülésezett a MOL Liga

2015.01.26. 14:27 |

Január 25-én, vasárnap ülésezett a MOL Liga, ahol három napirendi pontot vitatott meg az elnökség és a liga tagjai.

1. Rájátszás szabályok

A játékrészek között 15 perces szünetek vannak, döntetlen esetén 20 perces, akár többszöri hosszabbítás következik, vagyis nincsenek büntetők. Ezek a szabályok mar az alapszakasz 3-6 helyezettjei által lejátszott negyeddöntőkre is érvényesek. Miskolcon videó gólbíró segíti a játékvezetőket, a Digi Sport által közvetített meccseken pedig a zsűri fülkébe kontroll monitort kell tenni, ennek ellenőrzése a játékvezetők feladata is lesz egyúttal.

Emellett csapatoknak lehetőségük van külföldi játékvezetőket kérni a mérkőzésekre, ezt általánosan legkésőbb a mérkőzést megelőző 4. napon be kell jelenteni.

2. Rájátszás naptár

Kerey Péter röviden ismertette a menetrendet, amely szerint már bizonyos, hogy a rájátszásban az 5. és 6. helyen végzett csapatok magyar, a 3. és 4. helyezettek pedig nem magyarországi csapatok lesznek, vagyis a rájátszás első mérkőzései Magyarországon, az ezt követő egy vagy két mérkőzés pedig Brassóban és Érsekújváron lesz. Ennek értelmében világossá vált, február 10-én minden bizonnyal Budapestről közvetít majd mérkőzést a Digi Sport.

Emellett a taggyűlés meghatározta, hogy az alapszakasz győztesét illető Bíró László Vándordíj február 17-én kerül átadásra.