U20: Újabb magabiztos győzelem

2015.12.18. 17:57 |

A Litvániában megrendezett divízió 2/A csoportos junior világbajnokságon negyedik mérkőzésén is hét gólt szerzett, cserébe egyet sem kapott. Horvátország is kipipálva.

Ismét Arany Gergely kezdett a magyar kapuban, a sorok összeállításában sem változtatott Rich Chernomaz az Észtország elleni meccshez képest.

A gólgyártást Szaller Márk kezdte meg a 8. percben, majd Erdély Csani használt ki egy kettős emberelőnyt. A szünet előtt a keret egyetlen ifistája, Szita Donát növelte háromgólosra az előnyt.

A második harmad legelején ismét egy horvát játékos ülhetett ki a büntetőpadra, a lehetőségből huszonnégy másodperc alatt gólt szerzett Magyarország, Keresztury Erik volt eredményes. Alig több, mint egy perccel később Kiss Zsombor is betalált Ruzicnak. 5-0-s vezetéssel mehettünk a második pihenőre.

A szünetben úgy döntött az edzői stáb, Kiss Bencének ad újabb lehetőséget a kapuban, így Arany Gergely már ekkor gól nélkül zárt, de helyettese is kiválóan látta el feladatát a záró húsz percben. Galló Vilmos a meccsbeli két asszisztját megtoldotta még két góllal is, előbb a 47. percben, majd az 51.-ben. Kiss Bence lehozta gól nélkül, így 7-0-ra győzött juniorválogatottunk Horvátország ellen, vagyis megtartotta a hetes meccsenkénti gólátlagot.

A mérkőzés legjobbjának Jászai Dávidot választották.

Holnap, magyarországi idő szerint 19 órakor a házigazda Litvániával csap össze válogatottunk. A találkozó jó eséllyel a világbajnoki címről dönt majd (ehhez ma még Hollandiát is le kell győznie a házigazdának).