U20 NNT a hazai vb-re készülve

2014.11.12. 15:53 |

Junior válogatottunk a nemzetközi szünet alatt a Megyeri úti jégcsarnokban megrendezett Négy Nemzet Tornán fogadta vendégül Franciaország, Olaszország és Szlovénina együttesét. A sikeres tornát követően Rich Chernomaz szövetségi kapitánnyal és Kocsis Ferenc csapatkapitánnyal beszélgettünk a világbajnoki felkészülés jelenlegi fázisáról.

Az edzőtábor és a torna között Szilassy Zoltán a következőket nyilatkozta az icehockey.hu-nak: „Már a világbajnokságra fókuszálunk, ez az utolsó megmérettetésünk előtte. A sorok lassan összeállnak, kezdenek összerázódni a fiúk. Az edzőtábor igazán jó volt, szoros küzdelem zajlott a keretbe való bekerülésért. Végül egy kiváló csapat formálódott ki, amely remélem, még jobb együttessé válik a következő egy hónapban.”

A Négy Nemzet Torna első mérkőzésén 2-1-es vereséget szenvedett U20-as válogatottunk Franciaország együttese ellen, majd másnap Olaszországgal találkozott, ahol már jobban jött ki a lépés és 3-1-es győzelmet arattak fiataljaink. A folyamatosan fejlődő játékunk az utolsó mérkőzésen csúcsosodott ki, ahol határozott, 4-2-es győzelemmel zárta válogatottunk a hazai rendezésű tornát. A záró mérkőzésen az olaszoknak sikerült felülkerekedni a franciákon, ezáltal Magyarország szerezte a legtöbb pontot és itthon tartotta a trófeát.

Kocsis Ferenc csapatkapitány: „Nem éreztük fáradtnak magunkat az egymás utáni napokon játszott mérkőzéseken. Az első meccsen jobban is kihasználhattuk volna emberelőnyös lehetőségeinket, de ez jó lecke volt számunkra a továbbiakra való tekintettel.”

„Őszintén szólva valószínűleg ez volt a legjobb mérkőzésünk a tornán – kezdte Rich Chernomaz szövetségi kapitány a Szlovéniával játszott mérkőzés után. Készültünk rá és óriási energiát mozgósítottunk. Úgy értem, a fiúk rengeteget dolgoztak az első két mérkőzésen, de ma igazán jól korcsolyáztunk. Ezek a srácok igazán koncentráltak, érezhető a győzelemre való éhségük. Nagy kihívás előtt állnak és ez óriási pozitív lépés a decemberi megmérettetés előtt.”

Hol tart a csapat a vb-re való felkészülésben egy 10-es skálán?

„Mindenképpen 6-7 körül, mindig van helye a fejlődésnek. A terület, amin feltétlenül dolgoznunk kell még, az egyértelműen az emberelőnyös játékunk. Ezen a tornán nem szereztünk túl sok gól létszámfölényben, viszont az utolsó mérkőzésen szerzett kettő 4-1-es vezetéshez segített hozzá, amelyben egyértelműen sokkal könnyebb játszani, mint ha gólhátrányban lennénk. Emiatt igazán fontos, hogy eredményes legyen a speciális játékunk.”

Az első és harmadik mérkőzésen Kornakker védett, a másodikon Arany. Hogyan értékelné a teljesítményüket?

„Mindkét kapus kiválóan teljesít a klubcsapatában, Kornakker tűnt kiemelkedőbbnek, de Arany is igazán hatékony az elmúlt két évben. Nem szeretnék első és másodikról beszélni, mert mindketten nagyon jól teljesítnek.”

Junior válogatottunk december 8-án folytatja a világbajnoki felkészülést, majd 14-én már Lengyelország ellen lép jégre Dunaújvárosban.

A Négy Nemzet Torna mérkőzései:

Magyarország - Franciaország 1-2

Olaszország - Magyarország 1-3