U20: Lengyelország kemény dió volt

2014.12.14. 21:13 |

Juniorválogatottunk négy sora egyként küzdött a tavaly még két szinttel fölöttünk játszó Lengyelország ellen, ők tavaly estek ki és kerültek a divízió I/B csoportba, ahol mi feljutóként vagyunk újoncok idén. Izgalmas mérkőzést láthattunk az elejétől a végéig, remek védekező játékkal és kiváló kapusteljesítménnyel mindkét oldalon, amely végén rávezetésekkel győzött a magyar válogatott.

A magyar kapuban Arany Gergely kapott lehetőséget a nyitómérkőzésen, ahol az első harmad kiegyensúlyozott játékkal kezdődött, majd magyar fölény alakult ki, de a gólszerzés egyik oldalon sem sikerült. A harmad felénél Egyed Márk emelte az üres kapu fölé a korongot, majd később egy emberelőnyös szituációban Szaller Márk távoli lövése úgy tűnt, áthaladt a gólvonalon mielőtt mentettek volna a lengyelek, de a játékvezető végül nem ítélt gólt.

A második harmad hasonló játékot hozott, junior válogatottunk birtokolta többségében a korongot, de nem tudott túljárni a lengyel kapus eszén. A játékrész elején Galló Vilmos előtt nyílt nagy lehetőség, de Luba hárított. Majd emberhátrányban a magyar védekezés is kiemelkedő volt, Galló és Keresztury a támadó harmadban tartotta a korongot, sőt, néhány veszélyes helyzetet is kialakítottak. Az első jelentős gólszerzési lehetősége Lengyelországnak is épp emberhátrányban adódott, amikor az egyik támadó szólóban léphetett meg, ám Arany magabiztosan hárított.

Az utolsó játékrészre átnyúlt Egyed korábbi büntetése, ám ezt is sikerrel kivédekezte a magyar csapat, majd tovább ostromolta Luba kapuját, mindhiába. A harmad közepénél járva Keresztury indította Gallót, akinek lövése végül nem találta el a kaput. A rendes játékidő vége felé közelítve egyre jobban próbálkozott a támadósorunk, megküzdöttek minden kipattanóért, de nem sikerült betalálni. Emellett a lengyel válogatott is igyekezett minél több helyzetet kialakítani, de Arany is kiválóan tartotta csapatát. Hatvan perc játék után mindkét kapus hibátlan mutatóval készülhetett a hosszabbításra.

A ráadásban ott folytatták a felek, ahol három perccel korábban abbahagyták, Magyarország továbbra is dominált, lehetőséget sem engedve ellenfelének, akinek végül egy próbálkozása sem volt Arany kapujára az öt perc során. A másik oldalon viszont pörögtek az események, előbb Szaller lövését irányította a kapu fölé Galló, majd szintén ő volt, aki a kapuba juttatta a korongot, ám az esetet visszanézték a játékvezetők és úgy ítélték meg, Galló a kapuba rúgta a korongot, így végül nem született találat a hosszabbításban sem. A rávezetéseknél három kör után 2-2 volt az állás, Galló és Erdély volt eredményes magyar oldalon, majd egészen a hatodik körig mentek el a felek, ahol Vincze Péter döntötte el Magyarország javára a mérkőzés, amellyel a csapat két pontot szerzett és egyel gazdagodott a lengyel együttes.

Mivel a gól nélküli mérkőzés tulajdonképpen a kapusok csatáját hozta, nem meglepő, hogy magayr oldalon Arany, a lengyelektől Luba lett a mérkőzés legjobb játékosa.

„Küzdős meccset játszottunk a lengyelekkel és bár végig mi domináltunk, nem sikerült gólra váltani a lehetőségeinket. A rávezetés már a szerencsén is múlik, a mai napon ez nekünk kijárt és meg is nyertük a mérkőzést” – mondta Arany Gergely az icehockey.hu-nak.

A csapatkapitány, Kocsis Ferenc a következőképpen értékelte a mérkőzést: "Jó meccs volt, végig támadtunk, a lengyeleknek szinte csak kontrából volt lehetőségük. Sokat lőttünk kapura, a következő meccseken be fognak menni ezek a helyzetek. A védelem is a helyén volt, ahogy a kapusteljesítmény is. Kiállításunk viszont sok volt, azon javítani kell a továbbiakban."

A két vezetőedző a következőket nyilatkozta a mérkőzés után médiapartnerünknek, a jegkorongblog.hu-nak:

Rich Chernomaz:

„Mi domináltunk, de két dolog miatt nem sikerült a gólszerzés. A lengyelek nagyon jól játszottak, a kapusuk remekelt, mindent megfogott. A harmadik harmadban 20-5 volt a kapura lövési statisztika, ebből legalább 10-15 nagy védése volt. Ezzel egyszerűen nem lehet mit kezdeni, előfordul. Ennek ellenére tetszett a meccs, jól játszottunk, és küzdöttünk végig. Persze voltak hibák, de Arany mindig ott volt, amikor ezeket vétettük, neki is nagy szerepe volt a mai győzelemben.”

Torbjorn Johansson:

„Tudtuk előre, hogy kemény, harcos meccs lesz, és igazunk lett. Azt hiszem az első harmadban elég jól játszottunk, a másodikban aztán rosszak voltunk, örülhettünk, hogy az eredmény nem változott. A harmadikban pedig ismét jobban ment. A magyarok végig domináltak, nagyon ránk jöttek, jól játszottak, szerencsére a védelmünk és a kapusunk is remek volt. Ez a kulcs számunkra ezen a tornán, hátul áthatolhatatlannak kell lennünk, és akkor elöl, ha akadnak lehetőségek, azokból lehet gólokat lőni. Természetesen az aranyért küzdünk a világbajnokságon, és ez az egy pont nagyon sokat számíthat még a végén. Főleg azok után, amit a játék képe mutatott, nagyon örülünk ennek az egy pontnak.”