U20: kiütéses győzelem Észtország ellen

2015.12.16. 17:05 |

Harmadik mérkőzésén is magabiztos győzelmet aratott juniorválogatottunk a Litvániában megrendezett az U20 divízió 2/A világbajnokságon.

A magyar kapuban Arany Gergely kezdett Észtország ellen, a harmadik és negyedik csatársor között is volt némi változás, Mazzag Dániel és Vizi Dániel cserért helyet Antal Norberttel és Sági Martinnal.

A találkozó 8. percében Stipsicz Bence szerzett vezetést, ráadásul hátrányban, majd Bödök Bence duplázott még a szünet előtt. A játékrész közepén egyenlő létszámnál, egy perccel a dudaszó előtt emberfórban talált be az észt kapuba.

A középső harmad már kevésbé volt gólgazdag, de a magyar mezőnyfölény továbbra sem volt megkérdőjelezhető. A 22. percben Keresztury Erik gondoskodott arról, hogy már-már megnyugtató előnyben játszhasson tovább a válogatott.

A harmadik harmad első cseréje is hasonlóan jól alakult, itt Keresztury Erdély Csanád elé tálalt kiválóan, aki ötgólosra növelte az előnyt. Nem sokkal később egy rontott cserét követően került emberhátrányba Észtország, a létszámfölényes lehetőséget pedig Kiss Zsombor váltotta gólra.

Mindeközben Arany Gergely hibátlan teljesítménnyel támogatta meg az amúgy kiváló magyar védelmet, így ő egy shutouttal, a csapat egy fölényes 6-0-s győzelmet könyvelhetett el a lefújás pillanatában.

A mérkőzés legjobb magyar játékosának Kiss Zsombort választották.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány: - Ma nagyon jól játszottunk, a letámadásunk és a visszavédekezésünk is igazán kemény volt. Győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben, hiszen amellett, hogy szerezni tudtunk néhány emberelőnyös gólt, öt az öt ellen is domináltunk. A védelmünk remekül működött, nem hagytunk időt, sem teret az ellenfélnek.

Arany Gergely: - Végig dominálva, fölényben játszva sikerült 6-0-s sikert aratni Észtország felett. A srácok előttem végig magabiztosan játszottak, szinte hiba nélkul, így nem volt kérdés, ki nyeri a meccset. Lépésről lépésre kell tovább haladnunk, hogy elérjük a célunkat.

Stipsicz Bence: - Nagyon jó meccset játszottunk ma, betartottuk az edzői utasításokat. Még mindig vannak olyan területek, ahol javítanunk kell, erre kiváló lehetőség lesz a holnapi szünnap.