U20: jól működik az új edzői stáb

2015.11.05. 13:31 |

Az idei szezonban új edzői stáb dolgozik Rich Chernomaz mellett a juniorválogatott mellett, a kanadai szakembert Kiss Dávid és Svasznek Bence segíti. Az U20 franciaországi négyes tornája előtt erről is beszéltünk a szövetségi kapitánnyal.

„Nagyon jól működik az új stáb, az edzők remekül kommunikálnak a játékosokkal és a fordításban is nagy segítségemre vannak. Nagyon-nagyon motiváltak” – számolt be Rich Chernomaz, majd elmondta, hogy elégedett a munkával, amit a csapat elvégzett a táborban, kiemelve például Gáspár és Galló teljesítményét, akik első alkalommal dolgoznak a keze alatt.

„Ugyan nincs túl sok információm arról, a tornán lévő ellenfeleink csapata mennyit változott az idei szezonra, de azt elmondhatom, hogy tőlünk 7-10 játékos láthatóan rengeteget dolgozott a nyár folyamán, erősebbek lettek, szóval van egy pár „nagyfiú” a keretben, ami nagyon fontos alapot jelent nekünk. Emellett csatlakozott hozzánk néhány U18-as is, akik előtt fényes jövő állhat. Csak úgy, ahogy a felnőtteknél a fiatalok, itt ők is megmutathatják, hogy szintet tudnak lépni” – zárta mondandóját a szövetségi kapitány, aki ezúttal Vaujanyba utazott az U20-as tornára, így a párhuzamosan zajló felnőtt négyes tornáról utólag értékeli ki a meccsvideókat.

Ezzel kapcsolatban azt még elmondta, a felnőtteknél nem lehet eredménybeli célról beszélni, hiszen több kulcsjátékos is hiányzik sérülés miatt, inkább arra kíváncsi, ki fog kitűnni a fiatalok közül, aki később is lehetőséget kaphat ezáltal. Elmondása szerint ennek megfigyelésére a kameraállás még jobb rálátást is adhat, mint amit a cserepadról látna, a Stavangerbe utazó edzőkollégákkal egyeztetve kiválóan meg tudja majd állapítani, ki hozta azt a játékot, amit a stáb előzetesen elvárt tőle.

A Négy Nemzet Torna programja és az élő jegyzőkönyvek ezen a linken elérhetőek.

Ma 15 órakor Olaszország juniorjaival játsszuk a nyitómeccset.