U20: Fordulatos meccs a franciákkal

2014.12.15. 23:40 |

Vezetett ugyan 2-0-ra, ám végül kikapott 4-3-ra a magyar juniorválogatott Franciaországtól a Dunaújvárosban zajló U20-as Divízió 1/B világbajnokságon.

Amíg a nyitónapon Lengyelország ellen Arany Gergely, addig a másodikon, Franciaországgal szemben Kornakker Dániel állt a gólvonalunkra, és végül 28/32-vel zárt. A négy kapott gól már sejteti, hogy nem volt ez könnyű mérkőzés - de mitől is lett volna az, hiszen az aktuális ellenfelünk tavaly bronzérmes volt ugyanebben az osztályban, míg a mieink feljutók, ugye.

Mégis a mi fiaink vezettek 2-0-ra alig több mint 25 perc után, hiszen előbb Erdély Csanád, majd Vincze Péter is betalált, utóbbi emberelőnyből. A mesés állás a 31. percig tartott: a 30.-ban még emberfórban voltunk, ám akkor összeszedtünk egy kiállítást, ezzel 4 a 4 elleni felállás alakult ki, majd, amikor lejárt a francia kiállítás, akkor a rivális ki is használta a létszámfölényt. Két perccel később pedig már 2-2-re álltunk...

A harmadik harmadra mégis előnnyel mehettünk, mert Terbócs István visszavette a vezetést, és mivel a kapuralövési arány a második szünetben 25:23 volt, ide, nem volt érdemtelen az előnyünk.

A záró játékrészben is a mieink lőttek többet, csak sajnos a franciák a pontosabban: 44:34-nél és 55:14-nél is betaláltak, és mivel nem tudtuk egyenlíteni, 58:22-nél már Kornakker is lekorcsolyázott a plusz mezőnyjátékosért, csak sajnos közben emberhátrányban voltunk, szóval nagyjából hiába...

De nincs vész, kedden jön az első szünnap, aztán szerda délután Ukrajna, amely az első napon 5-1-re kikapott a startvonalról kilövő Kazahsztántól, majd 2-1-re legyőzte a lengyeleket.