U20: Érdemtelen vereség Franciaországtól

2014.11.07. 00:57 |

Minimális különbségű vereséggel kezdte a Négy Nemzet Tornáját a magyar férfi U20-as válogatott: a csapat Franciaország ellen veszített 2-1-re.

A kapuban nálunk Kornakker Dániel kezdett, aki az első harmadban fogott 10 lövést és a másodikban is 11-et, ám a franciák 12-szer lőttek, azaz megszerezték a vezetést félidő előtt.

Sokáig 0-1 maradt az állás, 55:34-nél azonban Stipsicz Bence egyenlített, statisztikailag egyenlő létszámnál, de nem öt az öt, hanem négy a négy ellen, hiszen ekkor Szabó Pál Krisztián és Kevin Bozon is a büntetőapadon ült éppen.

Az 1-1-es állás viszont sajnos korántsem tartott olyan soká, mint a 0-1, mert 57:10-nél Fabien Kazarine betalált, így hiába lett a végére a kiállítási arány 12:16 perc, a kapuralövési pedig 43:29, a francia kapus, Victor Goy fogott, mint a festék, 97.7%-kal védett, és veszítettünk az első fordulóban.

"Nehéz meccs volt. A második félidőben domináltunk, egyértelműen mi voltunk a jobb csapat, csak sajnos nem tudtuk kihasználni az emberelőnyeinket" - mondta Erdély Csanád.

A juniorok pénteken 13.00-tól Olaszország ellen játszanak.