U20: győzelem a nap második meccsén is

2015.08.26. 19:57 |

Kettőből kettő! Tizenkét óra leforgása alatt másodszor is legyőzte Lengyelország csapatát junior válogatottunk.

Gyors oda-vissza játékkal indult a nap második összecsapása, az első gólig sem kellett sokáig várnia a közönségnek. Terbócs István a sarokból befordulva csúsztatta a korongot a hosszú oldali vas mellé a negyedik percben. A magyar kapuban ezúttal a ’97-es születésű Dobos Kristóf kezdett. A harmad középső tíz percében tovább folyt a fizikai hoki mindkét oldalon, de Dobos magabiztosan hárított. A 16. percben Magyarország került emberelőnybe, de korongot veszített a támadó harmadban, amelyből a lengyel csatár szólóban támadhatott és nem hibázott, 1-1. Nem sokkal később újabb emberelőnyös lehetőség adódott juniorjaink előtt, de a korábbihoz kísértetiesen hasonlító hibát vétett a védelem, és bár ezúttal gyorsabb volt a backcheck, az ellenfél első próbálkozása becsúszott Dobos mamutja alatt. A harmad utolsó percében viszont egyenlíteni tudott a magyar válogatott, Terbócs volt újra eredményes öt a négy ellen.

A második játékrészben ott folytatta Chernomaz együttese, ahol abbahagyta, Varga Balázs már a harmad első percben visszaszerezte a vezetést, Bödök Bence kipattanóját értékesítette. A folytatásban sem nagyon érvényesült ellenfelünk akarata, köszönhető volt ez annak is, hogy kétszer is előnyben támadhatott a magyar csapat. Ez sokat kivehetett az amúgy is fáradtnak tűnő lengyel válogatottból, hiszen a harmad felénél kapott emberelőnyében sem tudott igazán veszélyes lenni, akkor Szaller Márk ellen ítélt könnyen a vezetőbíró. Néhány perccel később Terbócs lőtte meg saját maga harmadik, csapata negyedik gólját, a találatnál Herszényi András jegyzett aszissztot. Kétgólos vezetéssel mehetett tehát öltözőbe a piros mezben játszó magyar válogatott.

Bemutatott néhány nagy védést a lengyel kapus a harmadik harmadban, de nem mindig segítette a védelem, így volt ez a 46. percben is, amikor egy óriásit mentett a botos kesztyűvel, a kipattanót viszont Sági Martin azonnal visszahelyezte a kapu elé, ahonnan Keresztury Erik könnyedén a gólvonal mögé juttatta. Az elkövetkező percekben újra felpörögtek az események, kevesebb, mint egy perccel 21-esünk gólja után Paszek indította Krzemient, aki 5-3-ra hozta vissza csapatát. Nem tartott viszont sokáig ez az állás, a 48. percben ismét Keresztury állította vissza a háromgólos vezetést. A mérkőzés góljainak száma viszont nem állt meg kilencnél, az 50. percben elécserélte magát a védelem, így Sikora értékesíthette saját kipattanóját. A végeredmény: 6-4.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány a következőképpen értékelt: „Az első mérkőzésen gyors kétgólos vezetést szereztünk, de az első harmad további részében figyelmetlenek voltunk, a srácok nem fektettek elég figyelmet a játékrendszerünk alapjaira. A második és a harmadik harmadban összeszedetten játszottunk, a játékosok tartották magukat a megbeszéltekhez, keményen küzdöttek, ellenfelünknek nem igazán volt már esélye az első 30 perc után. Az esti meccs egy kicsit bátortalanabb volt abban az értelemben, hogy a srácok nem voltak elég koncentrált állapotban az első harmadban, gyengék voltak a passzok. De a második és harmadik harmadban újra nyeregben voltunk, és még ha nem is volt ez egy szép győzelem, elég gólt lőttünk ahhoz, hogy megérdemeljük azt.”

„Kicsit álmosan kezdtünk, elég sok hibát vétettünk az elején, két emberelőnyös szituációból is mi kaptunk gólt. Az első harmad után úgy mentünk be az öltözőbe, hogy tudtuk, ezen változtatni kell. Az edzők meg is mondták, mi a teendő és változtattunk is a hozzáálláson, mentünk tovább, visszavettük a vezetést és sikerült további gólokat szereznünk. Követtük a szisztémát, amit az edző várt tőlünk és tudjuk, ha betartjuk a rendszert, akkor ellenfelünk fölé tudunk kerekedni” – nyilatkozta a mérkőzést követően a mérkőzésen kétgólos Keresztury Erik.