U20: tovább tart a menetelés

2018.08.24. 18:00 |
Harmadik mérkőzését is megnyerte a magyar U20-as válogatott a svédországi Super Challenge Cupon. Ausztriát 4-2-re verték a mieink.

Két győzelemmel a zsebben Ausztria ellen már biztosan csoportelsőként lépett jégre a magyar U20-as válogatott a karlstadi Super Challenge Cupon.

Vas Márton vezetőedző és stábja ezúttal Gönczi Lajosnak szavazott bizalmat a kapuban, míg Tóth Balázs volt a tartalék. Fejes Nándor és Bugár Gábor visszakerült a védelembe, a csatárok közül pedig újra szerepet kapott Császár Hunor, Nagy Ákos, Szalma Zsolt. Szeles Martin, Vas Márk, Kiss Roland, Péter Donát, Péter Andor és Vértes Nátán hagyta ki a meccset. Bugár Gábor volt a csapatkapitány, Révész Marcell és Madácsi Benedek a helyettesek.

A magyar U20-as válogatott az előző két idényben is találkozott az osztrákokkal a Super Challenge-en: tavaly Ausztria 6-3-ra, egy évvel korábban 5-3-ra nyert. Az előző évi Divízió I/A világbajnokságon az osztrákok 5-3-ra nyertek, és ezzel kerülték el a kiesést.

A meccs elején a mieink kettős emberhátrányba kerültek, de ahogy egy nappal korábban, ezúttal is jól működött a védekezés. A harmad első felében Ausztria játszott fölényben, de gólt nem szerzett, a magyarok újabb kiállítást húztak ki. Az első magyar helyzet Nagy Ákos előtt adódott egy megindulás után, de az osztrák kapus védett. Sok volt a korongvesztés, és öt perccel a vége előtt az ellenfél ki is használta ezt: Ploner szerzett gólt közelről. Tíz másodperc volt hátra, amikor a mieink emberelőnyben egyenlíteni tudtak: az első próbálkozás még kijött a kapusról, de a kipattanót Révész Marcell már belőtte.

A magyar csapat kezdte jobban a második játékrészt, uralta a korongot az első öt percben. Ennek ellenére az osztrákok újra előnybe kerültek, egy gyors ellentámadást Pusnik fejezett be góllal. A folytatásban mindkét együttesnek akadtak lehetőségei, majd a mieink beszorították az ellenfelet, de nem tudtak betalálni. A legnagyobb ziccer Mihály Ákos előtt adódott, de a kapus kitolta lövését. Ausztria ismét kettős fórban támadhatott, de ezt is sikerült átvészelni. Az utolsó percben Gönczi védései kellettek ahhoz, hogy ne nőjön a különbség.

Az utolsó harmad elején mindkét együttes szép akciókat vezetett, de az állás nem változott. A magyar csapat nagy lehetőséghez jutott azáltal, hog kettős emberelőnyben támadhatott, és ezt sikerült is kihasználni: Mihály Ákos a baloldali bedobókörből megeresztett lövése egy osztrák korcsolyán megpattanva került a hálóba. Nem sokkal később újabb fór következett, és Mihály újabb találatával először vezettek a mieink. A csapat továbbra is jól védekezett, újabb emberhátrányos helyzetet oldott meg hibátlanul. Egy ideig 3 a 3 ellen játszottak a felek, hiszen mindkét oldalon voltak kiállítások. Az osztrákok a hajrában lehozták a kapust is, de ezt kihasználta a magyar válogatott, és Kovács Sebestyén az üres kapuba lőtt. A magyar válogatott tehát százszázalékos mérleggel, az első helyen jutott tovább.

Az elődöntőben a svéd Färjestad lesz az ellenfél.

Gönczi Lajos,  válogatott kapusa: „Nem érkezett olyan sok lövés a kapumra, de végig fókuszálnom kellett, mert amikor eljöttek, veszélyesek voltak, szóval figyelnem kellett. Ez volt az első meccsem az U20-as válogatottal, és úgy érzem, jól sikerült.”

Mihály Ákos, a válogatott csatára: „Gyengén kezdtünk, vártuk, hogy jöjjön az ellenfél. Meg is szerezték a vezetést, és bár egyenlítettünk, sok volt a kiállítás, így megint vezetést szereztek az osztrákok. A második harmad szünetében az edzőnk mondta, hogy a címerért játsszunk, ne magunkért, ezért mindenki beleadott mindent. Így is sok kiállítást kaptunk, de ki tudtuk használni az előnyöket. Mindent megteszünk a döntőbe jutásért.”