U20: remekül sikerült a világbajnokság főpróbája a norvégok ellen

2017.12.06. 18:51 |
Megtartotta a főpróbát az U20-as válogatott a december 10-én kezdődő divízió I/A csoportos világbajnokság előtt. A magyar csapat a norvégokkal mérkőzött a Vasas Jégcentrumban, s 6–2-re nyert.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány úgy döntött, hogy Garbacz Máté kezd a kapuban, akit a meccs felénél az előzetes terveknek megfelelően Tóth Balázs váltott. Majoross Barnabás lett a csapatkapitány, helyetteseinek Kiss Rolandot és Szabó Bencét jelölte a szakmai stáb.

Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat, hiszen Vértes Nátán előtt már az első percben gólszerzési lehetőség adódott. Nem sokkal később Szalma Zsolt lövése éppen csak elkerülte a kaput. A norvégoknak is voltak helyzetei, de Garbacz remekül védte a kaput az első harmadban. A játékrész egyetlen kiállítást hozott, a magyar együttes jól játszotta meg az emberelőnyt, de a vezetést mégsem tudta megszerezni. Vas Márk és Szabó Bence is ígéretesen lőtt kapura, de mindkétszer védett a kapus. A harmad utolsó percében Horváth Bálint lehetett volna eredményes, de kapu mellé lőtt.

A második harmad első percében mindjárt emberelőnybe kerültek a mieink, de csakúgy mint korábban, helyzetnél nem jutottak tovább. A 28. percben Szalma passzát Horváth továbbította a kapu elé Szita Donátnak, aki remek lövéssel megszerezte a vezetést. A hajrában ismét öt a négy ellen próbálkozhattak a fiúk, Szabó lövése a kékvonalról még nem landolt a hálóban, de a következő támadásban Kiss Roland passzát Péter Andor már értékesítette. Így két harmad után 2-0-ra vezetett a magyar válogatott.

Jobban nem is kezdődhetett volna a harmadik harmad, miután Szalma és Vas összjátéka után Szita lőtt látványosan a kapuba. Alig három perccel később Szabó passzát Szigeti Ákos értékesítette, s ezzel már 4-0-ra vezettek a mieink. A magabiztos vezetés tudatában a csapat védekezése kicsit fellazult, amit a norvégok ki is használtak, az 51. és az 52. percben is betaláltak Tóth kapujába. Így viszont még izgalmas lett a vége, az ellenfél az utolsó két perc előtt időt kért és lehozt a kapusát. De ez csak azt eredményezte, hogy Molnár Dávid remek korongszerzése után Révész Marcell is feliratkozott a góllövők listájára üres kapus találattal.

Itt még nem volt vége, hiszen három másodperccel a végső dudaszó előtt Vértes Nátán passza után Mihály Ákos közeli találatával született meg a 6-2-es végeredmény.

Szita Donát, az U20-as válogatott csatára: Az első harmad nem sikerült úgy, ahogy elterveztük, álmosan kezdtünk. Utána azonban már úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük, végig domináltunk a mérkőzésen. Ennek ellenére kiegyenlített volt a játék, benne volt, hogy kapunk gólt, de miután az utolsó tíz perc kezdetén kétszer is betaláltak, nem estünk össze, tudtunk a saját hokinkat játszani. Ez is mutatja a csapat erejét.

Mihály Ákos, az U20-as válogatott csatára: Nem tudom mitől féltünk az első harmad elején, a második felében azonban egyre jobban belelendültünk a játékba, többet lőttünk a kapura. A második harmadban ezt folytattuk, aminek meglett az eredménye gólokban. Jó mérkőzést játszottunk a norvégokkal, jobban akartuk a győzelmet.

Fodor Szabolcs, az U20-as válogatott edzője: Nagyon erős ellenfélel remek mérkőzést játszottunk. Természetesen örülünk az eredménynek, lőttünk hat gólt, s csak kettőt engedtünk a norvégoknak, ez nagyon jó dolog. Még vannak olyan elemei a játéknak, amiben fejlődnünk kell, hiszen volt olyan periódusa a meccsnek, amikor annyira nem ment. Ha a vb-n hatvan percig úgy játszunk, ahogy ma 45-50 percig, akkor nagyon jó eredményt érhetünk el. Nincs túl sok időnk a felkészülésre, de a srácok nagyon befogadóak, kiváló a hozzáállásuk és lehet látni, hogy sokan már profi ligákban, felnőttbajnokságokban szerepelnek, ez nagyon sokat segít abban, hogy gyorsan elsajátítják azokat a dolgokat, amiket kérünk tőlük. A vb-n azt szeretnénk látni a srácoktól, hogy úgy küzdenek, ahogy tették azt a norvégok ellen, ezt tegyék minden meccsen 60 percig. Ha így lesz, akkor az eredménytől függetlenül mi elégedettek leszünk.