U20: Bronzért játszanak a magyar fiúk Svédországban

2018.08.25. 18:40 |
A svéd Farjestad csapata magabiztosan győzte le 7–1-re a magyar U20-as válogatottat, így a magyar fiúk holnap a bronzéremért játszhatnak.

Vas Márton és stábja ezúttal is változtatott a sorokon és új összeállításban próbálta ki a csapatot. A csapatkapitányi C betűt  Kiss Roland kapta, Bugár Gábor és Révész Marcell pedig az asszisztensek voltak. A kapuban Szeles Martin kezdett. Érdekesség, hogy zsinórban harmadik éve játszunk a házigazda csapat ellen, két éve 3-1-re, tavaly 7-1-re verték a mieinket.

Nem kezdődött jól a mérkőzés ezúttal sem, 2 perc után már vezetett a svéd csapat, kontrollálták a játékot és a harmad derekán tovább növelték az előnyüket. Egy kapu előtti jelenetet követően Fejes Nándor szépített emberelőnyből, de gyorsan jött a válasz egy egyéni villanás után. A második harmad magyar előnnyel indult, de nem sikerült betalálni, az ellenfél viszont újabb két pontot szerzett. Így a mérkőzés felénél 5-1 volt az állás. Időt kértünk, változtattunk a sorokon, játékban közelebb kerültünk az ellenfélhez, de újabb találatot nem tudtunk szerezni. A svéd csapat viszont két alkalommal még hálóba lőtt, így a végeredmény 7-1 lett a házigazdák javára.

A magyar fiúk vasárnap 11 órától a HK Riga ellen a bronzéremért játszanak.

Vas Márton, szövetségi kapitány: Kemény mérkőzés volt, egy olyan csapat ellen, akik egész szezonban együtt dolgoznak, komoly előny ez, amit próbáltunk behozni. Sok korcsolyázással, egyszerű játékkal, nagy fegyelmezettséggel tudtuk volna felvenni a versenyt, ez nem sikerült. Azért jöttünk ide, hogy minél több dolgot tapasztaljunk meg, egy csapat fejlődésének része egy ilyen mérkőzés is, mint a mai.  A HK Riga ellen a bronzért játszunk holnap, nagyon stabil a védekezésük, jól korcsolyáznak, kevés gólt kapnak. Mi a saját játékunkkal fogunk törődni, továbbra is keményen fogunk harcolni, kapu előtt komoly forgalmat akarunk csinálni és sokat lőni. Meg akarjuk nyerni ezt a mérkőzést is.

Bugár Gábor: Nagyon gyors és technikás volt az ellenfél, az elején nem álltunk jól bele a meccsbe, nem sikerült felvenni a tempójukat. Az ellenfélnek is ez volt a negyedik mérkőzése zsinórban, úgyhogy a fáradtság nem lehet kifogás részünkről, ugyanúgy kell készülni minden mérkőzésre, ellenféltől és mérkőzéstől függetlenül.