U18 vb: Csodás kezdet Szlovénia ellen

2014.04.14. 00:01 |

Első meccsén 6-1-re győzte le Szlovéniát a magyar U18-as válogatott a székesfehérvári U18-as világbajnokságon. Holnap az osztrákok ellen folytatjuk.

Bár a budapesti Hoki Gála biztosan sok fehérvári szurkolót "vett el" az U18-as világbajnokságtól, így sem lehetett okunk panaszra a nézőszám terén. A csapat pedig meghálálta a bizalmat, rögtön a világbajnokság első meccsén nagyarányú győzelmet aratott. A szlovénok tavaly ilyenkor még két osztállyal játszottak felettünk, ezért is szép ez az eredmény.

Az első harmadban még nem látszott, hogy ilyen könnyű lesz a győzelem, Terbócs góljával megszereztük a vezetést, de Szlovénia egyenlített. Szabó Krisztián azonban egy emberelőnyt váltott gólra, így egygólos előnnyel mehettünk a szünetre.

A második játékrészben Erdély révén már kettővel ment a csapat. A harmadik felvonásban pedig Vokla, Keresztury és Gáspár találatai beállították a végeredményt, 6-1 a magyaroknak.

A meccs magyar legjobbja Láday Tamás lett! Gratulálunk neki!

A következő megmérettetésre holnap kerül sor, ugyanebben az időben, 16 óra 30 perckor, Ausztria ellen. A mérkőzésre a belépés ingyenes, és annak sem kell szomorkodnia, aki a korai kezdés miatt esetleg nem tud eljönni a munkahelyéről, hiszen élő internetes közvetítés van minden meccsről. A magyar találkozókon kommentátor is növeli az élvezeti faktort. A stream linkje: http://www.icehockey.wc.hu/

Mestermérleg:

Glen Williamson (szövetségi kapitány, Magyarország) – "A szlovén csapatban sok tehetséges, erős srác van, jó iramú meccs volt. A hoki egy nagyon izgalmas, versengős sport, és mi a versenyben nagyon jók vagyunk. Voltak felesleges kiállításaink is, a jövőben fegyelmezettebbnek kell lennünk, de ami nekem a legfontosabb, hogy erőhokit játszunk, fizikálisan odatesszük magunkat. A játékosok tudják, hogy ez egy magas színvonalú világbajnokság, ahol remekelnünk kell minden meccsen, hogy jól teljesítsünk, nem fogják elbízni magukat. Egyszerre mindig csak egy meccsre koncentrálunk, holnap az osztrákok következnek." (Forrás: jkb.hu)

Rok Rojsek (szövetségi kapitány, Szlovénia) - "Nem volt nekünk jó nap a mai. Az első harmadban jók voltunk, ott még semmi probléma nem volt, aztán egyszerűen nem tudtuk kilőni a korongot a harmadból hátrányban, és elkezdtünk hibázni. A magyarok nagyon jók voltak, nagy nyomást helyeztek a védőinkre. A második gól után elkezdett elmenni a meccs, kicsúszott a kezeink közül. El kell felejteni a mai napot, és holnap úgy kezdeni, mintha semmi nem történt volna. Ez lesz a legnagyobb feladatunk most, de pozitívnak kell maradnunk, és frissnek." (Forrás: jkb.hu)

A székesfehérvári világbajnokság programja:

2014. április 13. 16.30 Magyarország–Szlovénia 6-1 (2-1, 1-0, 3-0)
2014. április 14. 16.30 Ausztria–Magyarország
2014. április 16. 16.30 Magyarország–Lengyelország