U18: Visszatekintés a Négy Nemzet Tornára

2014.11.09. 16:56 |

Ifjúsági válogatottunk november 6-8. között Telfsben, Ausztriában szerepelt azon a Négy Nemzet Tornán, ahol – a serdülőkhöz hasonlóan – Olaszország, Ausztria és Szlovénia voltak az ellenfelei.

Érdekesség, hogy mindhárom ország válogatottja Magyarország ellenfele volt a legutóbbi divízió 1B csoportos világbajnokságon, ahol fiataljaink kivívták a feljutást, így ebben az idényben egy értékcsoporttal feljebb szerepelnek majd.

A torna első játéknapján Olaszország volt az ellenfelünk, ahol a szakmai stáb Plesz Bendegúzt nevezte kezdő kapusnak Az első gólnélküli harmad után a második játékrészben kétszer is vezetést szerzett a magyar válogatott, ám mindkétszer egyenlíteni tudtak az olaszok. A harmadik harmad közepén újabb hasonló gólváltásra került sor, majd a rendes játékidő végéig nem változott az eredmény. A hosszabbításban ugyan volt egy emberelőnyös lehetőségünk, de nem éltünk vele, egyik oldalon sem született gól. A büntetőlövések sorozata végül számunkra alakult jól, Sági Martin döntötte el végül a találkozót.

Pénteken a házigazda Ausztria ellen léphetett jégre együttesünk, ezúttal Bors Gergely kezdett a kapuban. Ausztria szerezte a mérkőzés első gólját, ám Török Viktor emberelőnyös találata révén egyenlíteni tudtunk. A záró játékrészben újra sikerült vezetést szereznie az ellenfélnek, ám erre is sikerült válaszolni. Ám kevesebb, mint három perccel a mérkőzés vége előtt újra betalált az osztrák együttes, beállítva ezzel a 3-2-es végeredményt.

A szombati játéknapon Glen Williamson harmadik kapusát is ki szerette volna próbálni, így Győri Boldizsár kapott lehetőséget Szlovénia ellen. Az első harmad után 2-1-es szlovén vezetésnél vonulhattak szünetre a felek, ám utána sajnos nem sikerült tartani a lépést ellenfelünkkel. A 36-11-es kapura lövési arány jól mutatja a mérkőzésen látott erőviszonyokat. Végül 6-2-es vereséget szenvedett U18-as válogatottunk Szlovénia ellen, ezzel a negyedik helyen végzett a tornán.

Fotó: Darányi Lea