U18 vb: győzött Norvégia

2015.04.17. 19:37 |

A debreceni U18 divízió I/A világbajnokság ötödik magyar érdekeltségű mérkőzésén az éppen harmadik helyen álló Norvégia volt az ellenfelünk.

A játékoskeretünk újra teljes volt, hiszen a korábbi sérültek közül mindenki mezt ölthetett, a kapuban pedig újra Kiss Bence kapott lehetőséget.

Gyors támadással indítottunk a mérkőzésen, de lövésig nem jutottunk. A következő percben Gulliksen lövésénél védett nagyot kapusunk, de a norvég azonnal visszaemelte a kipattanót a mamut fölött a hálóba, így a második percben már 1-0-ra vezetett. A folytatásban kiegyenlített oda-vissza játék folyt, felváltva akadt dolga mindkét kapusnak. Az 8. percben Granholm lépett be a harmadunkba, majd egy cselt követően négy méterről lőtte ki a hosszú felsőt. 2-0 oda. Gyors ellentámadásokkal folytatódott a játék, de az észak-európaiak jó védekezésének köszönhetően ritkán jutottunk el lövésig. A mérkőzésen egészen a 17. percig nem volt büntetés, amikor is Szabó Dávid ülhetett ki fogásért. Speciális soraink jól dolgoztak, még egy igazán veszélyes támadásra is futotta a hátrány alatt, ám azt nem sikerült értékesíteni.

A második harmadba Tóth Gergely büntetése húzódott át, ezt is sikerült kivédekezni, nem úgy Péter Andorét a harmad közepén, amelyből húsz másodperc alatt szerzett gólt ellenfelünk. A második játékrészben mindkét együttes egy fokozattal feljebb kapcsolt, így közönségszórakoztató játékot láthattunk. Igaz, két előnyünk is adódott, a norvég gárda jól olvasta speciális játékunkat, így hatástalanítani tudta próbálkozásainkat. Sőt, a büntetése lejárta után még ki is tudott ugrani Granholm, de Kiss parádésan védett, a kipattanóból pedig Garát indított hasonlóan zseniálisan, Szita Donát kapta meg a korongot a támadó harmad előtt, majd a kéken belépve gyönyörű gólt lőtt a rövid felsőbe.

A szünet után ott folytatták a felek, ahol a dudaszó előtt abbahagyták, felváltva alakultak ki a helyzetek mindkét kapunál. Ahogy telt az idő és mindkét csapat igyekezett növelni a tempót, egyre több hibát vétettek a játékosok, nőtt a büntetések és a lesek száma is mindkét oldalon. Az 53. percben Noer ült ki két percre, az előny alatt pedig többször is veszélyeztettünk, de Opsahl végig magabiztosan, legtöbbször kipattanó nélkül védett. Három perccel a rendes játékidő vége előtt újabb előnyhöz jutott Magyarország, fél perccel később Kiss Bence helyére is mézőnyjátékos korcsolyázott be, majd egy perc volt még az előnyből, amikor időt kért Glen Williamson. Ezt követően folyamatosan lőttünk, egy kiugrásból mégis Norvégiának sikerült betalálni az üres kapunkba. 4-1-nél, egy perccel a vége előtt még lehetőséget adott másodkapusának is Anders Gjose, a torna során először.

MESTERMÉRLEG:

Anders Gjose, Norvégia szövetségi kapitánya: „Úgy gondolom, a kezdő bedobástól a legjobbunkat hoztuk az első harmadban, tartottuk magunkat a mérkőzéstervhez és a kapura lövéseket is megnyertük 17-3-ra, lőttünk két gólt, szóval jó első harmadunk volt. Kicsit visszaesett a játékunk a második harmadban és itt is látszik, mennyire kiegyenlített ez a világbajnokság, ha nem adsz bele 100%-ot, a mezőny mindegyikével ki-ki meccset játszhatsz. Ez a játékrész 1-1-re végződött és ellenfelünk lőtt többet kapura, buta kiállításokat szedtünk össze. A harmadikban javult a játékunk, bár továbbra is fölösleges büntetéseket szereztünk, de jók vagyunk az emberhátrányos védekezésben, így megoldottuk a helyzetet. Tudtuk, hogy Magyarország soha nem fogja feladni, hanem továbbra is letámad, küzd és sokat lő majd, ezt becsülöm benne, az egész mérkőzésen keményen játszott.”

Glen Williamson, Magyarország szövetségi kapitánya: „Ez határozottan egy izgalmas meccs volt, Norvégia igazán keményen kezdett, jól korcsolyázik, agresszív hokit játszik és nagyon képzett csapat. De nagyon büszke vagyok a csapatomra, hogy a két gól után fel tudott állni, fel tudott nőni a feladathoz és szorossá tudta tenni azt. Nagyon jó jégkorongot láthattunk, de a végén sajnos nem mi voltunk az eredményjelző jobbik oldalán. Itt tartunk most, ez a valóság. Ez az, ami miatt ők az A csoportban vannak és mi is oda szeretnénk eljutni, úgy felnőtt, mint ifjúsági szinten. Azt kell mondanom, megemelem a kalapom a játékosaim előtt azért, ahogy dolgoztak mindannyian, csapatként. Nagyon büszke vagyok rájuk."

Válogatottunk kapusa, Kiss Bence a következőképpen tapasztalta meg a mai mérkőzést: „Nehéz volt beleszokni ebbe a szintbe, az első harmadban csak kóstolgattam a játékot, de aztán a vége felé már kezdtünk ráérezni, mert azt látni kell, hogy itt sokkal gyorsabban koriznak, gyorsabbak a mozdulatok, hirtelen, váratlan szögekből is lőnek és pontosabban is céloznak, mint amit eddig megszoktunk.”