U18: tornagyőzelem az ORV-n!

2015.08.29. 15:03 |

Ausztriát is legyőzte, így hibátlanul zárt ifjúsági válogatottunk az Olimpiai Reménységek Versenyén, így már a zárómeccs előtt egyértelművé vált, Magyarország a négyes torna győztese.

„Egy nagyon jó osztrák válogatottal játszottunk ma igazán jó meccset. Fontos volt számunkra ez a mérkőzés, mert sokat tanulhattunk belőle, a világbajnokságon is hasonló meccsek várnak ránk” – értékelt az icehockey.hu-nak Horváth András, a keret szövetségi edzője.

A kapuban ezúttal Garbacz Máté kapott lehetőséget és mondhatjuk, hogy élt is vele. A 3-1-es győzelemhez Gyurgyev Miklós, Kiss Patrik és Nagy Ákos járult hozzá egy-egy góllal.

„Az első harmadban talán picit felénk kerekedett az osztrák csapat, de kiválóan működött a védelmünk, 0-0-val ért véget az első harmad. A másodikban sikerült picit fölénybe kerülnünk, jobban használtunk a testi előnyünket, többet ütköztünk, fegyelmezett és egyszerű játékot játszottunk, így tehettünk szert kétgólos előnyre. Keményen megdolgoztunk érte, megérdemelten szereztünk vezetést” – folytatta a szakmai értékelést a sapporói csapat oszlopos tagja.

„A harmadik harmadban kicsit megszeppentünk a lehetőségtől, próbáltunk a védekezésre koncentrálni, ami nem feltétlenül jó döntés ilyen helyzetben. Ilyenkor továbbra is nyomást kell gyakorolnunk az ellenfelünkre és nem hagyhatunk nekik teret. Egy emberhátrányos szituációban egy távoli lövés jutott a kapunkba és talán nem is csak emiatt, de határozottan nagyobb nyomás nehezedett ránk, mint a második harmadban.

A folytatásban viszont hősiesen védekeztünk és sikerült egy gólon tartani az ellenfelünket, végül pedig betaláltunk az üres kapuba. Ez a győzelem pedig nem utolsó sorban a tornagyőzelmet is jelentette számunkra.”

Az edzői stáb új tagját megkértük arra is, röviden összegezze az U17 és U18-as válogatott mellett tapasztaltakat. „Az elmúlt két hétben 70-80 potenciális játékossal dolgozhattunk együtt, akik szóba jöhetnek a világbajnoki keret kialakításánál. Örülök, hogy már most kijelenthetem, nehéz dolgunk lesz. Sok pozitív példát láttam hozzáállás, taktika és fegyelem szempontjából. Jó volt látni, hogy mindannyian fejlődni szeretnének, itták a szavainkat a táborban és a mérkőzések során, igyekeztek végrehajtani azt, amit vártunk tőlük. A taktikai fegyelemben kell még fejlődnünk, a pontos és precíz kivitelezésben. Emellett meg kell tanulnunk azt is, hogy komolyan meg kell dolgoznunk azért, hogy Asiagoban győztesen jöhessünk le a pályáról.”