U18: gólzápor Bledben és Poznanban is

2016.02.12. 18:56 |

Nehéz estéje volt a két részre osztott U18-as válogatottnak. A lengyelországi tornán Ausztria, a szlovéniai négyes tornán Franciaország lőtt kilencet a mieinknek.

POZNAN, LENGYELORSZÁG

Ausztria – Magyarország 9-0

Győri Boldizsár kezdett a magyar kapuban, akinek az első harmadban lényegesen több dolga akadt, mint az ellenfél hálóőrének. Húsz perc után 15-2 volt a kapura lövési arány, amely háromgólos osztrák előnyt eredményezett már ekkor.

A második harmad elején jött a negyedik találat is, majd mi játszhattunk előnyben, mégis újabb osztrák gól született, majd a meccs feléhez közeledve már 6-0 volt. Két és fél perccel később cserélt kapust Horváth András, Szeles Martin váltotta Győrit. Ez láthatóan felrázta a csapatot akkor, a játékrész lövési statisztikája 13-22-re alakult, de a gólszerzés továbbra sem sikerült, sőt, a szünet előtt még egyel növelni tudta előnyét Ausztria.

A záró játékrész ismét osztrák mezőnyfölényt hozott, huszonegy próbálkozásából két korongot juttatott át Szelesen, így végül elsöprő 9-0-s győzelmet aratott ellenfelünk.

A KERET

Kapusok (2): Győri Boldizsár (MAC Budapest), Szeles Martin (Ifj. Ocskay Gábor JA)

Hátvédek (7): Bán Károly (Pesterzsébeti HC), Bugár Gábor, Seregély Máté (mindketten MAC Budapest), Kiss Tamás (Debreceni HK), Molnár András (UTE Budapest), Vas Márk Dániel (Ifj. Ocskay Gábor JA)

Csatárok (12): Gyurgyev Miklós, Horváth Richárd, Makovics Bence, Péter Andor, Vincze Gergő (Mind Ifj. Ocskay Gábor JA), Horváth Ákos, Szalma Zsolt (UTE Budapest), Kedves Richárd, Korchma Bence Tömör, Lőczi Árpád, Türmer Gábor (mind MAC Budapest), Kemény Patrik (Black Wings Linz), Pozsár Márk (Pesterzsébeti HC),

Magyarország – Franciaország 5-9

A torna második meccsén a keret korábban pihenő kapusa, Nagy Kristóf is lehetőséget kapott. Vezetést Franciaország szerzett a 7. percben, erre Madácsi Benedek válaszolt előnyben éppen hét perccel később, de a harmad tartogatott még három gólt és sajnos azokat már nem mi szereztük. Texier, Robert és Bougro is betalált Szabó Dávid ötperces büntetése alatt. A 8-as mezszámmal játszó hokisunk szúrásért kapott véglegest a 17. percben.

A második játékrész elején Bukor Rajmund szabálytalanságát követően Bougro értékesített egy büntetőlövést. A folytatásban Kreisz Brúnó, majd Nagy Ákos góljával jött vissza a meccsbe Magyarország. A 38. percben viszont ismét három volt közte, ezzel fordultunk a harmadik harmadra.

Az első cserében újabb francia gól, majd nem sokkal később egy magyar válasz jött Fejes Nándor révén. Sebestyén Dávid emberelőnyben hozta fel két gólra csapatát, de fél percen belül lőtt Addamo, majd nem sokkal később Suire is, így Franciaország végül nagyarányú győzelmet aratott.

Horváth András, U18-as válogatott vezetőedző (Lengyelország) Az eredménytől függetlenül szépen helyt álltunk, a nálunk magasabb csoportban szereplő, U19-es csapattal játszó Ausztria ellen. A mi keretünk azért egy-két ember kivételével U17-es és ebben a korban ez a korkülönbség még nagyon sokat számít. Ettől függetlenül férfiasan küzdöttünk, mindenki próbálta odatenni magát, megnehezíteni az ellenfél dolgát, a mai napon ennyi volt a tőlünk elvárható. A következő ellenfelünk, Ukrajna ugyanazzal a kerettel érkezett, amelyet decemberben Újpesten láttunk, akkor azt tapasztaltuk, hogy nagyon erős csapatuk van, néhány kiemelkedő játékossalakikre feltétlenül figyelnünk kell, illetve a kapusuk is remekül véd. Kemény, ki-ki mérkőzést várok, bízom benne, hogy győzünk, és sikerül az akaratunkat érvényesíteni.

Peterdi Imre, U18-as válogatott edző (Szlovénia): Miután a franciák egy divízióval feljebb játszanak, számítottunk arra, hogy hatalmas tempót diktálnak a jégen. Az iramot fel tudtuk velük venni, ellenben rengeteg kiállítást szereztünk, ami gólok formájában megbosszulta magát. A nagy akarásnak nyögés lett a vége, így tudnám a legjobban jellemezni a meccset. Miután a világbajnokságra készülünk, több játékszituációt, sorösszetételt is kipróbáltunk, tehát még kísérletezünk, és azt gondolom, nem járunk rossz úton. Be kell tartani a taktikát, hogy olyan csapatokat is meg tudjunk verni, mint a franciák. A házigazda szlovénok ellen nem lesz egyszerű dolgunk az utolsó meccsen, de a fiúk sikerre éhesek, úgy megyünk majd ki a jégre, hogy nyerni akarunk.