U18: az edzők értékelték a teljesítményt

2013.08.25. 20:24 |
Mindkét ifi csapat befejezte túráját, már úton vannak hazafelé.

Csehország, Ostrava:

- HC Mountfield České Budějovice – Magyarország U18 1 : 3 (magyar gólok: Szlama Dániel, Vokla Roland, Egyed Márk)
- Magyarország U18 - AZ Havířov 0 : 1

Ondrejcik Rastislav, edző: „Nagyon jól kezdtük a napot, reggel azt játszották a fiúk, amit vártunk tőlük. Jó volt a tempó, sok olyan dolgot láttunk a pályán, amit előtte kértünk, és próbáltunk megtanítani. Lőttünk szép gólokat és mindenben előbb voltunk az ellenfélnél, megérdemelten nyertünk. A csapat megmutatta, hogy tud harcolni.

Délután egy picit rosszabbul kezdtünk, az első tíz percben uralta a pályát az ellenfél. Utána megbeszéltük a fiúkkal a dolgot, és elkezdtek korizni, felvették tempót, nyitott lett a meccs. Jól játszottak,  egészen a legvégéig jó partner voltunk, simán alakulhatott volna úgy is, hogy nyerünk. A végén lehoztuk a kapusunkat, de sajnos nem sikerült gólt lőnünk.

A tornán úgy gondolom, hogy nem volt fontos, hol végzünk. A legfontosabb az volt, hogy lássuk a srácokat éles helyzetben, akikkel egész évben dolgozunk majd. Ez egy nagyon hosszút eleje, és nagyon hasznos volt nekik. Magyarországon kevés olyan szintű meccset tudnak játszani, mint most itt. Voltak nagyon erős csapatok, a fiúk pedig meccsről meccsre jobban játszottak. A torna elején még nagy volt a különbség köztünk és a többi csapat között, de a végére felvették a ritmust és javult a játék, határozottan láttuk a fejlődést.”

Lengyelország, Opole:

- Magyaroroszág U18 - Lengyelország U18  5:3  (magyar gólok: Sági Martin, Lakatos Levente, Erdély Csanád, Terbócs István, Szabad Kevin)

A meccs elején gyors góllal a lengyelek szerezték meg a vezetést, ám hamar sikerült egyenlítenie a magyar csapatnak. A harmad végére már 2:1-es magyar vezetés alakult ki. A második játékrészben kiegyenlítettebb volt a játék, 3:3-as állással mehettek a csapatok az utolsó szünetre. Az utolsó húsz percben csak magyar gól esett, így a mieink szerezték meg a győzelmet, és ezzel a bronzérmet is.

Glen Williamson, edző: „Először is, ez egy nagyon színvonalas, jó torna volt, ahol nagyszerű ellenfelekkel játszottunk. A lengyelekkel például egy világbajnoki csoportban vagyunk, így remekül meg tudtuk nézni, hol állunk. Ez a pár nap mind az edzőknek, mind a játékosoknak hasznos volt. Most két csapatunknak kellett két különböző tornán részt vennie, ami nagy kihívás volt, de így jók az esélyeink, hogy feltérképezzük, miben kell még fejlődni. Akkor erős egy felkészülés, ha minimum olyan erős ellenfelekkel játszunk, mint mi, de a legjobb, ha erősebbek is nálunk. Ez most mindkét tornán adott volt, ennek pedig nagyon örülök. A csapatunkban Lengyelországban rengeteg 1997-es születésű játékosnak is lehetőséget adtunk, nekik is fontosak az ilyen tapasztalatok. Szerencsére most már nagyobb a merítés, ami egészséges versenyhelyzetet szül, így a világbajnokságig hátralévő nyolc hónapban mindenki motivált lesz arra, hogy tanuljon. Hiszen a legjobbakkal utazunk majd a vébére. Összességében elmondhatom, a napokban voltak nagyon jó és nagyon rossz pillanataink is, de erről szól a tanulás.”