U18-as válogatott: győzelem Szlovákia ellen

2016.04.13. 23:22 |

A fiú U18-as jégkorong-válogatott 6-5-re győzte le a szlovák U17-es csapatot a Tüskecsarnokban játszott felkészülési mérkőzésen. Az összecsapás számos tanulsággal szolgált a jövő héten kezdődő divízió I/B-s világbajnokság előtt.

Azon még a Tüskecsarnok büfése is meglepődött, hogy a divízió I/B-s világbajnokságra készülő magyar U18-as jégkorong-válogatott az A csoportos szlovák U17-es együttes ellen 4-0-ra vezetett az első harmad után. Pedig nem volt kacsa a hír, tőle néhány méterre valóban álomszerűen kezdtek a fiúk, de az, hogy egészen könnyedén tettek szert négygólos előnyre, a szünetben meg is nyugtatta őket.

„Talán elhittük, hogy ez a meccs már a kezünkben van, másrészt a második harmadra a szlovákok is felébredtek ‒ mondja az első játékrészben egy gólt és két gólpasszt jegyző Kiss Patrik a meccs után arra utalva, hogy a folytatásban azért kiegyenlítettebb lett a játék, kevesebb helyzet adódott a magyarok előtt, miközben a szlovákok mindent megtettek, hogy visszajöjjenek a meccsben.

Horváth András, a válogatott edzője úgy érzi, az első harmadban sem volt a játék képe alapján akkora különbség a két csapat között, a második harmadban azt a hibát követték el, hogy próbáltak nehezebb, komplikáltabb megoldásokat választani. A küzdőszellem azonban továbbra is megmaradt, amellett remekül védekeztek a srácok, és amikor az ellenfél birtokolta a korongot, akkor is nyomást gyakoroltak rá, így kevés kontratámadást tudtak építeni.

A szlovákok a szünet előtt nyolc másodperccel szépítettek, s az utolsó harmad sem úgy kezdődött, hogy azt lehessen mondani, nincs ok izgalomra. A lelátón szurkoló szülők is hitetlenkedve nézték az eredményjelzőt, amely a 4-0 után hirtelen 4-3-at mutatott, de gyermekeik ahelyett, hogy ettől pánikoltak volna, gyorsan megszerezték az ötödik találatukat, és még nagyobb fokozatra kapcsoltak.

Az ember csak kapkodta a fejét, olyan iramot diktáltak a csapatok a hajrában, amely újabb magyar gólt hozott, meg a világbajnokság előtt rendkívül fontos tanulságot: a meccs hatvan percig tart és nem ötvenkilencig. A szlovákok ugyanis az utolsó percben két kontrát is vezethettek, s mindkétszer eredményesen. Kilenc másodperccel a vége előtt még időt kértek, de a megbeszélt taktika nem hozott gólt, így a magyar válogatott 6-5-re nyert.

„Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, végig hajtottak a fiúk, de a harmadik harmadban magunkra húztuk az ellenfelet ‒ értékel Horváth. ‒ Ezt mindképpen át kell beszélnünk, kezelnünk kell a hasonló helyzeteket, hiszen a világbajnokságon egy-egy rövidzárlat sokba kerülhet.”

Glen Williamson együttese csütörtökön ismét megmérkőzik a szlovákokkal, a mérkőzés 12 órakor kezdődik a Tüskecsarnokban. Utána a szakmai stáb kihirdeti az asiagói divízió I/B-s világbajnokságon részt vevők névsorát.

U18-AS VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, TÜSKECSARNOK
Hétfői mérkőzés: Magyarország‒Ružinov Bratislava (szlovák) 5-3
Szerdai mérkőzés: Magyarország‒Szlovákia U17 6-5
Április 14. (csütörtök): Magyarország‒Szlovákia U17 12.00

A KERET

Kapusok (3): Kovács Dávid Márk (Langnau), Nagy Kristóf (MAC Budapest), Szeles Martin (Ifj. Ocskay Gábor JA)

Bekkek (10): Bugár Gábor, Fejes Nándor, Seregély Máté (MAC Budapest), Bukor Rajmund (Vasas SC), Erdély Botond, Kiss Roland, Szabó Dávid, Vas Márk (Ifj. Ocskay Gábor JA), Simotics Ferenc (HC Sparta Praha), Szécsi Patrik Balázs Pesterzsébeti HC

Csatárok (16): Almási Márk, Gyurgyev Miklós, Kiss Patrik, Madácsi Benedek, Nagy Ákos, Péter Andor, Szita Donát, Tóth Renátó (Ifj. Ocskay Gábor JA), Horváth Bálint (Rögle), Kreisz Brúnó, Majoross Barnabás, Sebestyén Dávid, Szigeti Ákos (MAC Budapest), Molnár Dávid (Debreceni HK), Révész Marcell (Basel), Varga Tamás (Vasas SC)