U18-as válogatott: az olaszok is kipipálva

2016.04.22. 00:15 |

Harmadik mérkőzését is magabiztosan nyerte meg az U18-as jégkorong-válogatott az asiagói divízió I/B csoportos világbajnokságon: 7-1-re győzte le az olaszokat.

Nem egyszerű pizzát választani az étlapról Olaszországban. A Magyarországon megszokott egy, másfél oldalhoz képest ugyanis az étel őshazájában legalább hat oldalon kínálják az éttermek a különböző ízesítésű, összeállítású pizzákat. Az U18-as jégkorong-válogatottnak ellenben nem volt más választása, csütörtökön az asiagói divízió I/B csoportos világbajnokság házigazdái, az olaszok ellen léptek jégre.

Minden bizonnyal nagyobb önbizalommal, mint ellenfelük, ami két, 6-2-re megnyert találkozó után természetes. Ellenben az olaszok eddig nem szereztek pontot. A magyar csapat Nagy Ákos révén már a harmadik percben vezetést szerzett, majd a az első harmad közepén Szita Donát megduplázta az előnyt, ami biztató volt arra nézve, hogy a házigazdáknak most sem sikerül. Igazából a góljuk szinte a semmiből jött, talán a 2-0-s vezetés birtokában kicsit lankadt a magyarok figyelme. Örülni viszont nem sokáig hagyták az ellenfelet, hiszen még egy perc sem telt el, s már ők örülhettek a harmadik gólnak, amelyet Péter Andor szerzett.

Ijedelmet egyébként csak Horváth Bálint kisebb sérülése jelentett: a csatár az ápolás után még kissé sántikálva, ellenben széles mosollyal ült le a kispadra a második harmad előtt, így nem olyan nagy a baj. A játékrész nagy küzdelmet hozott, Szeles Martinnak egyre több dolga akadt a kapuban, de remekül tette, így érintetlen maradt a hálója. Kreisz Brúnó ellenben nem kímélte az ellenfelét, így az utolsó harmad előtt 4-1-et mutatott az eredményjelző a magyarok javára.

A harmadik harmad ugyanúgy alakult, ahogy az első két meccsen, azaz mattot kapott az ellenfél. Bár az olaszok kettős emberhátrányt is kivédekeztek, a játékrész elején fél percen belül két gólt kaptak, majd a végén Révész Marcellt sem tudták megállítani, aki olyan magabiztosan ment a kapu felé a koronggal, ahogyan a magyar csapat 7-1-re megnyerte a mérkőzést. Üröm az örömben, hogy az ötödik gólt szerző Almási Márkot a mérkőzés végén agyrázkódás gyanújával vitte el a mentő.

Pénteken a szintén veretlen japánok következnek, nagy csatára van kilátás.

U18-AS DIVÍZIÓ I/B CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, ASIAGO (OLASZORSZÁG)
Hétfői eredmények: Magyarország‒Koreai Köztársaság 6-2, Ukrajna‒Szlovénia 3-1, Japán‒Olaszország 3-2
Keddi eredmények: Magyarország‒Ukrajna 6-2, Japán–Korea Köztársaság 1-0, Szlovénia–Olaszország 4-2
Csütörtöki eredmények: Japán–Szlovénia 4-1, Ukrajna–Koreai Köztársaság 6-3, Magyarország‒Olaszország 7-1
Április 22. (péntek): Magyarország‒Japán 17.00
Április 24. (vasárnap): Magyarország‒Szlovénia 17.00