U18: újabb győzelem az ORV-n

2018.08.24. 22:30 |

A magyar U18-as válogatott az Olimpiai Reménységek Versenyének második napján magabiztosan nyert a román U20-as csapat ellen a Tüskecsarnokban.

Svasznek Bence vezetőedző ezúttal Halász Bénit jelölte kezdőkapusnak. Az első emberelőnyt nem tudta kihasználni a csapat, de aztán a 7. percben, egyenlő létszámnál már megszerezte a vezetést: Lövei Dávid passzolt a keresztbe korcsolyázó Kozma Ferenc elé, aki a kapus válla fölött betalált, ahogy az első meccsen is. A folytatásban három-három kiállítást ítéltek a játékvezetők, de egyik válogatott sem tudott élni a lehetőséggel, noha a románok tízszer is kísérleteztek.

A második felvonásban fordult a kocka, a mieink játszottak fölényben, és ez nemcsak lövésekben, de gólokban is megmutatkozott. Bő három perc után egy visszatett korongra Galajda Zsombor érkezett szemfülesen, és közelről nem hibázott. Újabb magyar emberelőnyök következtek, amelyek közül a másodikat sikerült gólra váltani: a kapus kétszer még tisztázott, de Ambrus Gergő már a hálóba helyezett a 33. percben. Mindkét csapat megfogyatkozott, 4 a 3 ellen támadhattak a mieink, amikor a 37. percben újabb gól született: Schlekmann Márk lövése még kijött a kapusról, de Keresztes Levente jókor érkezett a kipattanóra.

A harmadik harmadban sem fogták vissza magukat a csapatok, egymást érték a kiállítások. A 48. percben egyenlő létszámnál Rétfalvi Kristóf iramodott meg, és lövése a kapus jobb keze mellett a hálóba suhant. A román válogatott a hajrában tudott szépíteni, Részegh Zsolt emberhátrányban talált be.

A magyar együttes második meccsét is megnyerte, így szombaton Szlovákia ellen az elsőség lesz a tét a Tüskecsarnokban. A találkozó itt nézhető: