U18: vereség a németektől a világbajnokságon

2017.04.11. 18:37 |

Kemény mérkőzésen 10-0-ás vereséget szenvedett az U18-as magyar válogatott a negyedik mérkőzésén. Az első harmadban szinte semmi nem jött össze, és 4-0-ra elment az ellenfél, és bár a másodikban már a mi javunkra billent a kapura lövések aránya, de nagy javulást a harmadik játékrész sem hozott.

Nagyon nehezen indult a mérkőzés a magyar válogatott számára az U18-as világbajnokság negyedik mérkőzésén, Németország ellen. 18 másodperccel a kezdő ütés után Dézsi Bencét palánkra lökésért kiállították, de az emberhátrányt sikerült kivédekezni. A hatodik perc közepe fele volt egy kisebb rövidzárlat a védelemnél, és egy percen belül három góllal elmentek a németek. A 14. percben, miután az ellenfél a negyedik találatát is megszerezte, Glen Williamson és edzői stábja kapuscserével igyekezett felrázni a csapatot, Szeles Martint Kovács Dávid váltotta, ez pedig működött is, a szünetig már csak egyetlen gólt kapott a magyar gárda.

A szünetben egy kicsit sikerült felrázni a fiúkat, és a második harmadban 9-5 arányban a mi javunkra dőlt el a kapura lövések mérlege, a németek azonban jóval pontosabban játszottak, így hiába támadt összességében véve többet a magyar csapat, mint az első játékrészben, 8-0-ás német vezetésnél mentek pihenőre a fiúk.

Csodát tenni az utolsó húsz percben sem sikerült. Noha a magyar játékosoknak sikerült helyzeteket kidolgozni a támadóharmadban, gól nem lett belőle, a 44. percben pedig az ellenfél ismét eredményes volt, majd a 48. percben Sándor Flóriánt kiállították könyöklésért és emberhátrányban még egy gólt kaptunk. A mérkőzés egyik pozitívuma, hogy a sorozatosan bekapott gólok után sem durvult el a játék, négy magyar, két német kiállításra került sor a hatvan perc alatt.

Magyarország legjobbja ezen a mérkőzésen Dézsi Bence, a németeknél a négy gólt és két gólpasszt is jegyző Dominik Bokk lett. Németország a 10-0-s győzelemmel bebiztosította a bennmaradást a divízió I/A csoportban, Magyarország pedig biztosan az I/B csoportban szerepel majd a következő szezonban. A csapat a becsületéért küzdhet a szerdai pihenőnap után, csütörtökön.