U18: két vereség zárásként

2017.12.30. 21:14 |

Az ukrán U18-as válogatott nyerte a Tüskecsarnokban zajló felkészülési tornát.

Az ukránok kezdték jobban a finálét, és már nyolc perc után három góllal vezettek a piros magyar csapat ellen. A mieink az első harmadban három lövéssel próbálkoztak. A második húsz perc nem hozott gólt, pedig mindkét csapat játszhatott emberelőnyben.

Az 50. percben tudtak szépíteni a magyarok Kedves Tamás révén. Ez a harmad volt a legkiegyenlítettebb, de a gól után nem sokkal a magyar csapat kettős emberhátrányba került, így nem volt esélye közelebb zárkózni. Az ukránok a kiállítást nem tudták kihasználni, de a hajrában fél perc alatt még két gólt szereztek, ezzel magabiztosan, 5-1-re nyertek.

Előzőleg a bronzmeccsen a lengyelek diadalmaskodtak a fehér magyar együttes ellen. A találkozó hasonlóan kezdődött, ugyanis a rivális háromgólos előnybe került, de erre már a 17. percben érkezett válasz Molnár Attila góljával.

A lengyelek aztán a második játékrészben két perc alatt eldöntötték a meccset két góllal. Nagyjából a meccs felénél Farkas Rolandot Farkas Gergely váltotta a magyar kapuban, és nem kapott gólt, míg a mieink szereztek még egyet az 59. percben Lövei Dávid révén. A lengyel csapat 5-2-re győzött, és a harmadik helyen végzett.

Az U18-as felkészülési torna programja:
2017. december 28., csütörtök: Magyarország piros–Magyarország fehér 3-4 h.u.,Lengyelország–Ukrajna 1-2
2017. december 29., péntek: Magyarország piros–Ukrajna 1-4,Magyarország fehér–Lengyelország 1-7, Magyarország piros–Lengyelország 3-2, Magyarország fehér–Ukrajna 2-6
2017. december 30., szombat: Bronzmérkőzés: Lengyelország-Magyarország fehér 5-2, Döntő: Ukrajna-Magyarország piros 5-1

(Fotó: Szűcs Attila)