U18: Győzelemmel folytatta a válogatott

2017.11.10. 21:03 |
Egygólos hátrányból felállva, 3-1-es győzelemmel sikerült feledtetni az olaszok elleni nyitómeccsen szenvedett vereséget.

Az osztrákok léptek fel támadóbban az első percekben, akik a harmadik perc legvégén a vezetést is megszerezték Kleiss Leon találatával. A gólt követően felpörgött a játék ritmusa, mindkét csapatnak megvolt a lehetősége emberelőnyből egyenlíteni vagy növelni előnyét, azonban ezekkel nem sikerült élniük, így 1-0-ás osztrák vezetéssel vonulhattak szünetre a felek.

A második játékrész villámgyors magyar találattal kezdődött, Jarács Roland találatával sikerült egyenlíteni. Ezt követően láthatóan megzavarodott az osztrák válogatott, sorra küldték ki játékosait a büntetőpadra, 10 percen belül háromszor is létszámfölénybe került a magyar együttes, gólt azonban nem tudtak szerezni, így maradt a döntetlen.

A záró 20 percet nagy elánnal kezdte a magyar csapat, előbb kétperces emberelőnyt kaptak, ezt azonban nem sikerült kihasználni. A büntetés leteltét követően szinte azonnal ismét létszámfölénybe kerültek a magyarok, Zündel Kilian 5+20 perces büntetést kapott. A sok kimaradt emberelőny után, ezt az ötperces szakaszt nagyon megnyomta a válogatott, Kemény Patrik révén pedig a vezetést is megszerezték (1-2). Az osztrákok ezt követően mindent megtettek az egyenlítésért, de a remek emberhátrányos védekezésünknek köszönhetően sikerült túllendülni egy kisebb holtponton, hogy aztán az 53. percben Mesterházy Bálint találatával már 1-3 álljon az eredményjelzőn. Az eredmény pedig már nem változott a végső dudaszóig, habár az utolsó másfél percből egyet 6 a 4 ellen, fél percet 6 a 3 ellen játszhattak az osztrákok, nem sikerült egyenlíteniük.

Tokaji Viktor, vezetőedző: "Teljesen lemásoltuk a tegnapi meccs ellentettjét, nem kezdtünk el rohanni az első perctől fogva, de fokozatosan találtuk meg a játékunkat és a győzelemhez vezető utat. Ehhez elengedhetetlen volt a srácok karaktere és az, hogy átérezzék ennek a meccsnek a fontosságát és bizonyítsák maguknak, hogy képesek nyerni. A vezetés megszerzésével az önbizalmunk is megjött és minél tovább tudtuk tartani az előnyünket, annál magabiztosabbá váltunk. A mai mérkőzés legnagyobb tanulsága, hogyha az apró feladatainkat jól hajtuk végre, akkor ez a sok kis dolog összeáll. Ha pedig ez sikerül, akkor idővel a nagy dolgok is összejönnek majd. Még hosszú út áll előttünk, de az irány jó. Amit mindenképp kiemelnék a mai mérkőzésről, az a srácok maximumra való törekvése. Ez elégedettséggel tölt el."