U18: drámai hajrá után döntős az egyik magyar csapat

2017.12.30. 00:05 |

Négy mérkőzéssel folytatódott az U18-as torna a Tüskecsarnokban.

A piros magyar csapat kezdte a napot az ukránok ellen. A vendégek játszottak fölényben, de csak az első harmad végén szerezte meg a vezetést emberelőnyben. Az ukrán együttes a második felvonásban két újabb gólt lőtt Halász Béni kapujába, majd a mieink a 46. percben szépítettek Kedves Tamás emberelőnyös találatával, de erre is érkezett még válasz a riválistól. Az ukránok 41 lövéssel próbálkoztak, míg a magyarok 12-szer.

A folytatásban a fehér csapat következett a lengyelek ellen. Az ellenfél már az első harmadban 3-0-s előnybe került, ezek közül két gólt kiállítás után szerezve. A magyarok a 34. percben Kovács Alex góljával visszahozták a reményt, de erre gyorsan jött két lengyel gól, majd az utolsó harmadban még kettő, így 7-1-es vereség lett a vége.

A piros mezes magyar együttes aztán revánsot vett a lengyeleken. A mieink az első harmad utolsó percében Szekeres Tamás találatával szereztek vezetést, amit aztán a kiállításokkal tarkított második etap végén meg is dupláztak Rétfalvi Kristóf révén. A lengyelek az utolsó harmadban 9 perc alatt ledolgozták a hátrányukat, de a csattanó még hátra volt: Szécsi Roland 34 másodperccel a vége előtt betalált, ezzel eldöntve a meccset. Druja Benjámin két assziszttal, míg Horváth Bendegúz 35 védéssel segítette a csapatot.

A nap utolsó meccsén a fehérekre az ukránok vártak. Az első harmad szorosan alakult. Lövei Dávid szerezte az első gólt az 5. percben, de az ellenfél fordított. Kovács Dávidnak sikerült egyenlítenie a 16. percben, de két perccel később az ukránok újra vezetéshez jutottak. A második harmad gólt nem, csak két-két kiállítást hozott, aztán az utolsó játékrészben már nem tudta a lépést tartani a magyar együttes a riválissal, amely három gólt szerezve eldöntötte a meccset.

A szombati döntőben a pirosak csapata az ukránokkal csap össze, míg a fehér együttes a lengyelekkel találkozik a bronzmeccsen.

Az U18-as felkészülési torna programja:
2017. december 28., csütörtök: Magyarország piros–Magyarország fehér 3-4 h.u.,Lengyelország–Ukrajna 1-2
2017. december 29., péntek: Magyarország piros–Ukrajna 1-4,Magyarország fehér–Lengyelország 1-7, Magyarország piros–Lengyelország 3-2, Magyarország fehér–Ukrajna 2-6
2017. december 30., szombat: 10:30 Bronzmérkőzés: Lengyelország-Magyarország fehér, 14:00 Döntő: Ukrajna-Magyarország piros

(Fotó: Szűcs Attila)