U18-as válogatott: hosszabbításban dőlt el a két magyar csapat csatája

2017.12.28. 15:01 |
Azok az U18-as válogatott játékosok sem töltik tétlenül a két ünnep közötti időszakok, akik nem utazhattak a Calgaryban zajló MAC's utánpótlástornánra. A keret két csapatra osztva az ukránokkal és a lengyelekkel játszik felkészülési tornát a Tüskecsarnokban.

Az első napon a magyar piros és fehér csapat egymással mérte össze erejét kora délután. Az első harmad 7. percében a fehérek szerezték meg a vezetést Birke Attila révén, két perccel később azonban Roczanov Zsolt találatával egyenlítettek a pirosak.

A második harmadban Farkas Botond, majd Bogesic Vedran növelte a pirosak előnyét, a játékrész második felében azonban Gottlibet Ádám és Kovács Alex is eredményes volt a fehérek részéről, így a szünetben 3-3 állt az eredményjelzőn.

A harmadik harmad sem hozott döntést a két csapat között, ráadásul a rendes játékidő utolsó húsz percében gól sem esett, így jött a hosszabbítás. A győzelem végül a fehéreké lett, miután Birke a 63. percben másodszor is betalált a pirosak hálójába, beállítva a 4-3-as végeredményt.

A lengyelek és az ukránok este 7 órakor lépnek jégre.

Az U18-as felkészülési torna programja:
2017. december 28., csütörtök: Magyarország piros–Magyarország fehér 3-4 h.u., 19:00 Lengyelország–Ukrajna
2017. december 29., péntek: 9:00 Magyarország piros–Ukrajna, 12:10 Magyarország fehér–Lengyelország, 16:40 Magyarország piros–Lengyelország, 19:50 Magyarország fehér–Ukrajna
2017. december 30., szombat: 10:30 Bronzmérkőzés, 14:00 Döntő

Fotó: Szűcs Attila